MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  04 września 2015, 08:50

  Można się już zapisywać na Pielgrzymkę Rowerową na Święty Krzyż

  Ksiądz biskup Marian Florczyk z diecezji kieleckiej po raz kolejny weźmie udział w pielgrzymce rowerowej na Święty Krzyż. Odbędzie się ona w sobotę, 26 września. Jej organizatorami są Diecezja Kielecka i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach.

  -Wybieram się na Święty Krzyż, ale raczej nie wjadę na samą górę, bo do tego potrzebna jest dobra kondycja – mówi z uśmiechem ksiądz biskup Marian Florczyk. –W ubiegłym roku zawstydziła nas pani z Gnojna, starsza ode mnie, na słabszym rowerze. Zburzyła wszystkie reguły. Do Kielc przyjechała rowerem, później z nami udała się na Święty Krzyż. Co więcej, z powrotem rowerem dotarła do Kielc, a następnie dojechała do Gnojna. Nie chciała nawet słyszeć o tym, żeby wracać autokarem. O 2 w nocy była w domu. To jest kondycja – dodał z podziwem ksiądz biskup.

  Celem imprezy jest między innymi oddanie czci relikwiom Krzyża Świętego, propagowanie bezpiecznej i kulturalnej jazdy na rowerze oraz poznanie walorów krajoznawczych Gór Świętokrzyskich. Zbiórka o godzinie 9. Start tradycyjnie będzie z Placu Jana Pawła II przy kieleckiej katedrze.

  -Jestem wdzięczny Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz policji za to, że tak bardzo angażują się w organizację Pielgrzymki Rowerowej na Święty Krzyż. Jest duże zapotrzebowanie na tego typu imprezy, które integrują naszą lokalną społeczność – mówił ksiądz biskup Marian Florczyk.

  Pielgrzymka rowerowa na Święty Krzyż odbędzie się po raz trzeci. -Mam nadzieję, że tym razem frekwencja również dopisze. Cieszymy się, że jest to kolejna impreza w tym roku, którą organizujemy z księdzem biskupem Marianem Florczykiem – powiedział Wojciech Dębski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

  Trasa będzie liczyć około 40 kilometrów. Uczestnicy rajdu pojadą przez Cedzynę, Leszczyny, Bęczków, Krajno, Porąbki, Bieliny, Hutę Szklaną, z której dotrą już na Święty Krzyż.

  -Po drodze będą przystanki. Tradycyjnie zaprasza nas parafia w Krajnie, która przygotowuje ciepły poczęstunek. W ubiegłym roku zaprosiła nas także parafia w Bęczkowie. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Oczywiście, serdecznie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce – powiedział ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiego Caritas i duszpasterz kieleckich sportowców.   

  Zwieńczeniem pielgrzymki będzie msza na Świętym Krzyżu, która rozpocznie się o godzinie 15. Odprawią ją między innymi Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej oraz biskup z diecezji sandomierskiej.

  Powrót autokarem z Huty Szklanej o godzinie 17 – zbiórka przy tamtejszej szkole podstawowej. Opłata organizacyjna wynosi 10 złotych (dorośli). Zapisy do 23 września w godzinach 7.30 – 15.30 w Dziale Organizacji Imprez Sportowych przy ulicy Leszka Drogosza 2. Bliższe informacje pod numerem telefonu 41 36-76-718, wewnętrzny 941/942, e-mail: marketing@mosir.kielce.pl. W ramach opłaty pielgrzymkowej organizator zapewnia transport powrotny, ubezpieczenie NNW, obsługę medyczną i techniczną na trasie pielgrzymki. Ze względów organizacyjnych liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.


   


  Już po raz trzeci odbędzie się Pielgrzymka Rowerowa na Święty Krzyż. Poprowadzi ją ksiądz biskup Marian Florczyk.  Powrót