I REKREACJI W KIELCACH
    KALENDARZ IMPREZ
    Aktualności
    23 kwietnia 2024, 07:05

W hali na Krakowskiej odbył się turniej 1/8 mistrzostw Polski. Awans Korony Handball

Juniorki młodsze Korony Handball Kielce porażką zakończyły turniej 1/8 finału mistrzostw Polski, który został rozegrany w miniony weekend w hali MOSiR przy ulicy Krakowskiej w Kielcach. Najważniejsze jednak, że już wcześniej zapewniły sobie awans do 1/4 rozgrywek.

W niedzielę Korona Handball zmierzyła się w ostatnim pojedynku o pierwsze miejsce w turnieju z również mającą komplet punktów drużyną UKPR Agrykola Warszawa. Po emocjonującym pojedynku kielczanki przegrały 20:22 (9:13) i ostatecznie zajęły drugie miejsce w turnieju, za zespołem Agrykoli.

– Zabrakło dziś zmienniczek, które potrafiłyby wziąć ciężar gry na siebie i dały dłuższy odpoczynek podstawowym zawodniczkom. Więcej bramek z pojedynków jeden na jeden powinna też zdobywać Julka Kiniorska, mocniej atakując do bramki – powiedziała po meczu Monika Ciszek, trenerka Korony Handball Kielce.

Korona Handball Kielce w walce o Final Four zagra w dniach 10-12 maja w Lublinie.