15 kwietnia 2024, 13:27

Odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Kielce. Wygrała Orka MOSiR Kielce

W Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Kielce rywalizowało prawie 140 pływaków z 10 klubów. Punktację medalową i drużynową wygrała Orka MOSiR Kielce. Nagrody dla najlepszych wręczał wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki.

Zawody odbyły się w sobotę i niedzielę na pływalni Orka w Kielcach.  Rywalizowano w dziewięciu konkurencjach indywidualnych oraz w dwóch wyścigach zespołów sztafetowych w czterech kategoriach wiekowych: młodzików 12-letnich oraz dzieci 11,10 i 9-lat i młodszych.

Bardzo dobrze wypadli młodzi pływacy gospodarzy zawodów Orki MOSiR Kielce. Podopieczni Piotra Karpińskiego triumfowali w klasyfikacji drużynowej i medalowej zawodów. Jej pływacy zdobyli aż 57 medali - 20 złotych, 19 srebrnych i 18 brązowych. Na drugiej pozycji uplasował się LKS Opocznianka - 42 medale, a na trzeciej Korona-Swim Kielce z 26 medalami. Jeśli chodzi o pozostałe kluby z województwa świętokrzyskiego, to szóstą pozycję z 16 medalami zajął Salos Cortile Kielce, dziewiątą Akwedukt Kielce - 20 medali, a dziesiąta Unia Busko-Zdrój - 5 medali.

W punktacji klubowej również zwyciężyła Orka MOSiR Kielce, której pływacy wywalczyli łącznie 388 punktów, drugie miejsce zajął LKS Opocznianka - 259 punktów, na trzecim stopniu podium uplasowali się podopieczni Pauliny Rogowskiej i Piotra Bujaka - młodzi pływacy Salosu Cortile Kielce - 194 punkty.

W klasyfikacjach indywidualnych triumfowali: Pola Siatkowska (Orka MOSiR Kielce) i Bartosz Prasał (Korona-Swim Kielce) wśród zawodników 12-letnich, Lena Zalega Lena (LKS Opocznianka) i Mateusz Kistela (Delfin Kłobuck) wśród jedenastolatków, Maja Kowalska (Champion Tomaszów Mazowiecki) i Krzysztof Baran (LKS Opocznianka) wśród dziesięciolatków oraz Alicja Lis (ORKA MOSiR Kielce) i Krzysztof Ziółkowski (Pingwiny Warszawa) wśród zawodników 9-letnich i młodszych. Zwycięzcy klasyfikacji drużynowych i indywidualnych nagradzani byli przez wiceprezydenta Kielc - Marcina Chłodnickiego.

- Były to udane zawody, w niektórych wyścigach rywalizacja stała na wysokim poziomie. Padły dobre wyniki, dużo rekordów życiowych. Przyjechali mocni zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego, Opocznianki. Cieszy zwycięstwo Orki MOSiR Kielce, ale bardzo dobrze wypadli też pływacy Salosu Cortile Kielce i Korony Swim Kielce - powiedział Piotr Karpiński, trener Orki MOSiR Kielce.