15 kwietnia 2024, 07:14

Pewna wygrana Industrii Kielce w Hali Legionów i awans do półfinału Orlen Superligi

Industria Kielce awansowała do półfinału Orlen Superligi. W sobotę w Hali Legionów pewnie pokonała w drugim meczu MMTS Kwidzyn 40:25 (22:8). MVP spotkania został Szymon Wiaderny.

Industria Kielce - MMTS Kwidzyn 40:25 (22:8)

Industria: Wolff, Mestrić - Olejniczak 3, Wiaderny 8, Kounkoud 7, Karacić 3, Moryto 4, Thrastarson 2, Surgiel 5, Paczkowski, Gębala 1, Karaliok 2, Nahi 5.

Mistrzowie Polski od początku prowadzili, pierwsza połowę wygrali 22:8. Po przerwie kontrolowali to, co działo się na parkiecie. W 58 minucie i 29 sekundzie po raz 39. dla gospodarzy trafił Benoit KounkoudOstatnią bramkę po świetnym dograniu Kounkouda zdobył Dylan Nahi.

- Ruchliwą, mobilną obroną wygraliśmy dzisiaj ten mecz. Zawodnicy mocno stali na nogach, zamykali przestrzenie przeciwnikowi tak, że gracze z Kwidzyna często gubili piłkę, a to była dla nas dokonała okazja do kontr. Fajnie było patrzeć na poczynania naszej drużyny. Każdy zawodnik, który wszedł na parkiet, wykonał swoją robotę w stu procentach – mówił po meczu drugi trener Industrii Krzysztof Lijewski.