KALENDARZ IMPREZ
    Aktualności
    08 kwietnia 2024, 13:39

Ważna wygrana Korony Kielce na Suzuki Arenie. Pokonała Stal Mielec 1:0

Piłkarze Korony Kielce w spotkaniu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy wygrali na Suzuki Arenie ze Stalą Mielec 1:0 po bramce zdobytej w 44 minucie przez Bartosza Kwietnia.

Korona Kielce - Stal Mielec 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Bartosz Kwiecień 44.
    Korona: Dziekoński - Zator, Kwiecień (77. Briceag), Trojak (5. Takać), Pięczek - Błanik (61. Godinho), Hofmeister, Podgórski (77. Łukowski), Remacle, Konstantyn (61. Trejo) - Szykawka.
    Stal: Kochalski - Pingot, Matras, Esselink, Getinger (62. Wołkowicz) - Guillaumier (62. Meriluoto), Wlazło (84. Gheorghe), Jaunzems (62. Gerstenstein), Hinokio (57. Strzałek) - Domański, Szkurin.
    Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).
    Żółte kartki: Esselink, Wlazło, Pingot, Wołkowicz (Stal), Kwiecień, Hofmeister, Podgórski, Łukowski (Korona).
    Czerwona kartka: Hofmeister (Korona, 74 minuta, za drugą żółtą).
    Widzów: 10 715.

W 44 minucie po dobrze rozegranym rzucie rożnym bramkę zdobył Bartosz Kwiecień. Korona kończyła mecz w dziesiątkę, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał w 74 minucie Yoav Hofmeister. Grająca z dużą determinacją Korona utrzymała to prowadzenie. Wygrała 1:0 i dzięki temu wydostała się ze strefy spadkowej. Plasuje się na 15 pozycji z dorobkiem 27 punktów.