25 marca 2024, 07:49

Korona Handball Kielce wygrała turniej 1/16 mistrzostw Polski w hali na Krakowskiej

Bardzo dobrze wypadły juniorki młodsze Korony Handball Kielce w 1/16 finału mistrzostw Polski. Turniej odbył się w hali MOSiR przy ulicy Krakowskiej 72 w Kielcach. Podopieczne Moniki Ciszek zakończyły go z kompletem trzech zwycięstw.

Korona Handball Kielce - KS Tempo Cmolas 38:6 (19:2)

Korona Handball Kielce - Grunwald Ruda Śląska 30:18 (19:10)

Korona Handball Kielce – SKS Kusy Kraków 28:22 (11:12)
    Korona Handball: Smelcerz, Ciszek, Rutkowska – Sadowska 8, Łagoźna 6, Jarosz 5, Ubysz 4, Kiniorska 2, Adamczyk 1, Janczarek 1, Stanek 1, Olesińska, Piwowar, Jakubowska, Prokopoudi, Zychowicz.

W niedzielę na zakończenie imprezy kielczanki grały o pierwsze miejsce z drużyną SKS Kusy Kraków. Stawka pojedynku była duża, bo zwycięzca organizował turniej 1/8 finału mistrzostw Polski. Bardzo dobrze zagrały w drugiej połowie i ostatecznie wygrały 28:22.

Dzięki temu to Korona Handball zajęła pierwsze miejsce w turnieju przed SKS Kusy Kraków. Wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki w kieleckiej drużynie otrzymała Zofia Sadowska.