18 marca 2024, 07:06

Remis Korony z Pogonią Szczecin. Na Suzuki Arenie było ponad 10 tysięcy kibiców

Piłkarze Korony Kielce w 25. kolejce PKO BP Ekstraklasy zremisowali na Suzuki Arenie z Pogonią Szczecin 2:2. Teraz w rozgrywkach nastąpi reprezentacyjna przerwa.

Korona Kielce - Pogoń Szczecin 2:2 (2:0)

Bramki: Nono 23, Dawid Błanik 42, Kamil Grosicki 54 z karnego, Alexander Gorgon 67.
    Korona:
    Dziekoński - Zator, Malarczyk, Trojak, Pięczek - Hofmeister - Podgórski (82. Konstantyn), Remacle, Nono, Błanik (70. Czyżycki) - Szykawka (82. Dalmau).
    Pogoń:
    Cojocaru - Wahlqvist, Zech (72. Borges ), Malec, Koutris - Gamboa (46. Gorgon), Biczachczjan (46. Kurzawa), Przyborek (78. Wędrychowski), Ulvestad, Grosicki - Koulouris.

Żółte kartki: Hofmeister, Nono, Remacle (Korona), Gorgon, Koutris (Pogoń).
    Sędziował:
    Piotr Lasyk (Bytom).
    Widzów:
    10 417.

Korona bardzo dobrze zagrała do przerwy. Prowadziła 2:0 po bramkach Hiszpana Nono i Dawida Błanika. W drugiej połowie Pogoń odwróciła losy spotkania i emocjonujący mecz zakończył się remisem 2:2.

Frekwencja na naszym obiekcie znów była wysoka - mecz obejrzało 10 417 kibiców.

- Możemy mieć pretensje do sędziów i nie wiadomo do kogo jeszcze, ale to my jesteśmy winni, że nie zdobyliśmy trzech punktów. Było dużo pozytywnych rzeczy w naszej grze, znacznie więcej niż w ostatnich meczach z Cracovią i Rakowem. Szkoda, że nie wygraliśmy – mówił pomocnik Korony Jacek Podgórski.

Korona po rozegraniu 25. kolejek zajmuje piętnaste miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Następny mecz rozegra 1 kwietnia - na wyjeździe z Widzewem Łódź - początek spotkania o godzinie 17.30.