15 marca 2024, 07:59

Uczniowie z klas I-II rywalizowali w Mistrzostwach Szkół Podstawowych w pływaniu

W czwartek, 14 marca, na pływalni Foka w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w pływaniu. Rywalizowali uczniowie z klas I-II. Podobnie jak na poprzednich zawodach, była emocjonująca walka o zwycięstwo.

W punktacji medalowej na pływalni Foka na osiedlu Barwinek w Kielcach zwyciężyła Szkoła Podstawowa numer 24, której zawodnicy zdobyli 5 medali - 4 złote i 1 brązowy. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa numer 11 - zgromadziła 6 medali - 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy. Trzecią pozycję wywalczyła Szkoła Podstawowa numer 28 - 3 medale, z czego 2 były z najcenniejszego kruszcu, a jeden brązowy,

W zawodach rywalizowały reprezentacje 26 szkół podstawowych. Jeśli chodzi o klasyfikację drużynowa open, to najlepsza była Szkoła Podstawowa numer 11 - wywalczyła łącznie 132 punkty. Druga pozycja przypadła Zespołowi Szkół Społecznych - 129 punktów, a trzecia Szkole Podstawowej numer 24 - 103 punkty.

Dziękujemy za udział w tych zawodach i już teraz zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach.