13 marca 2024, 09:49

Uczniowie klas III-IV rywalizowali w Mistrzostwach Szkół Podstawowych w pływaniu

Na pływalni Foka w Kielcach we wtorek, 12 marca, odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w pływaniu, Rywalizowali uczniowie z klas III-IV. W sumie w zawodach wzięło udział ponad 280 osób.

W punktacji drużynowej najlepsza okazała się Katolicka Szkoła Podstawowa, której uczniowie wywalczyli 122 punkty. Na ten dorobek złożyło się 38 punktów dziewcząt i 84 punkty chłopców. Na drugiej pozycji uplasował się Zespół Szkół Społecznych z dorobkiem 118 punktów, a na trzeciej Szkoła Podstawowa numer 28 - 110 punktów. Sklasyfikowano 26 szkół podstawowych.

W rankingu medalowym zwyciężyła Szkoła Podstawowa numer 28 z Kielc - 8 medali (2 złote, 4 srebrne, 2 brązowe). Drugie miejsce zajął Zespół Szkół imienia Juliusza Verne'a - 4 medale (2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy). Medale wywalczyli uczniowie szesnastu szkół podstawowych.