23 stycznia 2023, 10:55

Zwycięstwo Korony w ostatnim sparingu. Mecz odbył się na boisku przy ulicy Kusocińskiego

Piłkarze Korony Kielce pokonali Bruk-Bet Nieciecza 2:1 w ostatnim sparingu przed rundą wiosenną w PKO BP Ekstraklasie. Spotkanie zostało rozegrane na boisku przy ulicy Kusocińskiego w Kielcach.

Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (0:1)

Bramki: Jakub Łukowski 70, Jewgienij Szykawka 77 - Kacper Karasek 32.
    Korona:
    Forenc - Zator, Trojak, Petrow, Balić - Deja - Błanik, Nono, Takać, Łukowski - Śpiączka oraz Deaconu, Szykawka, Godinho.
    Bruk-Bet:
    Bartoszek - Grabowski, Putiwcew (63. Farbiszewski), Biedrzycki (63 Hubínek), Kadlec - Dombrowskyj, Ambrosiewicz, Karasek, Radwański - Wacławek (63 Kukułowicz), Mesanović (76 Banasik).

Korona zagrała bardzo dobrze po przerwie. Stworzyła kilka dogodnych okazji, z których dwie zamieniła na bramki. Ich autorami byli Jakub Łukowski w 70 minucie i Jewgienij Szykawka w 77 minucie.

Mecz odbył się bez udziału przedstawicieli mediów i kibiców. Był to ostatni sprawdzian formy dla zespołu prowadzonego przez Kamila Kuzerę przed inauguracją rundy wiosennej w PKO BP Ekstraklasie. W niedzielę, 29 stycznia, o godzinie 15:00 Korona Kielce zacznie wyjazdowy mecz z Legią Warszawa.