13 grudnia 2022, 08:04

Korona przegrała sparing z GKS na Kusocińskiego. Do 16 grudnia trenuje w Kielcach

Piłkarze Korony Kielce przegrali z GKS Katowice 0:1 w sparingu rozegranym na boisku przy ulicy Kusocińskiego w Kielcach. Był to drugi mecz kontrolny zespołu prowadzonego przez Kamila Kuzerę - w pierwszy wygrał z Górnikiem Łęczna 4:0.

Korona Kielce - GKS Katowice 0:1 (0:0)

Bramka: Dawid Brzozowski 88.
    Korona:
    (I połowa): Forenc - Seweryś, Sewerzyński, Trojak, Danek - Konstantyn, Kiełb, Nono, Deaconu, Nojszewski (30. Strzeboński) - Śpiączka. (II połowa) Zapytowski - Ziółkowski, Malarczyk, Petrow, Więckowski (69 Szulc) - Podgórski, Deja, Szpakowski, Takač, Błanik - Szykawka.
    GKS:
    Szczuka (70 Kukulski) - Wojciechowski (46 Brzozowski), Kołodziejski (75 Tanżyna), Janiszewski, Jaroszek (80 Warmuz) - Wasielewski, Błąd (46 Urynowicz), Repka (46 Stromecki), Dudziński (46 Bród) - Roginić (65 Szwedzik) - Szwedzik (46 Kościelniak).

Korona Kielce miała kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki, ale zawodziła skuteczność. W jej barwach zagrał pozyskany kilka dni temu Hiszpan David Gonzales Plata "Nono". Jego ostatnim klubem był Union Deportiva Ibiza.

Do 16 grudnia piłkarze Korony będą trenować w Kielcach. Później rozpoczną przerwę świąteczno-noworoczną. Od 2 od 15 stycznia będą przebywać na zgrupowaniu w tureckiej Antalyi.