MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  16 listopada 2022, 07:56

  Wysoki poziom X Memoriału Leszka Drogosza w Hali Legionów. Był też Andrzej Gołota

  Jubileuszowy X Memoriał Leszka Drogosza był kolejną ważną imprezą, która w tym roku odbyła się w Hali Legionów w Kielcach. Zawody stały na wysokim poziomie, dobrze wypadli reprezentanci Polski, a jednym z gości był utytułowany pięściarz Andrzej Gołota.

  Trzech polskich pięściarzy – Jakub Krzpiet 54 kg, Damian Durkacz 71 kg, Mateusz Bereźnicki 92 kg – triumfowało w zakończonym w niedzielę X Memoriale Leszka Drogosza w Kielcach. To była kolejna impreza Polskiego Związku Bokserskiego na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Srebrnymi medalistami zostali Jakub Słomiński 51 kg, Paweł Sulęcki 67 kg, Bartosz Gołębiewski 75 kg, Klemens Szczepaniak 86 kg, Radosław Kawczak +92 kg. Gołębiewski z Kieleckiego Klubu Bokserskiego Rushh uległ Bułgarowi Ramiemu Kiwanowi 0:5.

   

  Fot. Polski Związek Bokserski

  Sandra Drabik ze Sportowego Klubu Soma Gym Kielce w pięknym stylu wróciła do ringu po poważnej kontuzji. Zdobyła złoty medal na X Memoriale Leszka Drogosza w Hali Legionów w Kielcach. W finałowej walce w kategorii 54 kilogramów pokonała jednogłośnie na punkty Irlandkę Rachel Lewless.

   

  Fot. Polski Związek Bokserski

  Specjalnie na galę w Kielcach przyleciał do Polski Andrzej Gołota, którego zaprosił pochodzący z Kielc Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego. Gołota chętnie pozował do zdjęć z uczestnikami finałowej gali w Hali Legionów. Na tym wydarzeniu nie zabrakło też Ireny Drogosz, żony Leszka Drogosza, patrona memoriału, Czarodzieja Ringu. Dostała okolicznościowy grawerton od prezesa Grzegorz Nowaczka. 

  Powrót