15 listopada 2022, 08:08

KSZO Ostrowiec z Pucharem Prezydenta. Na pływalni Orka padły dobre wyniki

Ponad 160 zawodników z 18 klubów z Polski i Ukrainy przez dwa dni rywalizowało w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Kielce, które odbył się na pływalni Orka. Padły wartościowe wyniki.

Jestem bardzo zadowolony z poziomu zawodów. W niektórych konkurencjach padły wartościowe wyniki. Cieszy też to, że mieliśmy międzynarodową obsadę, bo dojechali do nas zawodnicy z Równego na Ukrainie. Puchar Prezydenta zdobył KSZO Ostrowiec, a my jako gospodarze Orka MOSiR Kielce uplasowaliśmy się na drugiej pozycji, sprawiając miłą niespodziankę - powiedział Piotr Karpiński, trener Orki MOSiR Kielce.

Zawody odbyły się w piątek i sobotę. Wystartowali zawodnicy w wieku 11,12, 13, 14 lat. W punktacji klubowej pierwsze miejsce zajął KSZO Ostrowiec - 486 punktów, drugie Orka MOSiR Kielce - 278 punktów, a trzecie Delfin Kozienice - 224 punkty.

W rankingu medalowym zwyciężył KSZO Ostrowiec - 67 medali (25 złotych, 25 srebrnych, 17 brązowych), na drugiej pozycji uplasowała się Orka MOSiR Kielce - 40 medali (15 złotych, 18 srebrnych, 7 brązowych), a na trzeciej Salos Cortile Kielce - 21 medali (8 złotych, 9 srebrnych, 4 brązowe).

WYNIKI

Organizatorami zawodów byli MOSiR Kielce, Urząd Miasta Kielce i Orka MOSiR Kielce.