01 listopada 2022, 12:08

Remis Korony z Piastem Gliwice. Kielecki zespół już bez Leszka Ojrzyńskiego

W meczu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Korony Kielce zremisowali na Stadionie Miejskim z Piastem Gliwice 1:1. Po tym spotkaniu zarząd Korony odsunął od prowadzenia zespołu trenera Leszka Ojrzyńskiego.

Korona Kielce - Piast Gliwice 1:1 (1:0)

Bramki: Jakub Łukowski 16 - Kamil Wilczek 77.
    Korona:
    Zapytowski - Danek, Zebić, Malarczyk (46. Szymusik), Corral - Deja - Błanik (64. Podgórski), Sewerzyński (64. Szpakowski), Deaconu (78. Takać), Łukowski (83. Kiełb) - Śpiączka.
    Piast:
    Plach - Mokwa, Mosór, Czerwiński, Katranis - Pyrka, Hateley, Chrapek, Kądzior (76. Kirejczyk) - Felix (85. Kaput) - Wilczek (85. Toril).
    Sędziował:
    Damian Kos (Wejherowo).
    Żółte kartki:
    Danek, Szpakowski (Korona) - Kądzior (Piast).
    Widzów:
    6628.

Mecz na Stadionie Miejskim, czyli Suzuki Arenie, ułożył się po myśli gospodarzy, którzy po strzale z woleja Jakuba Łukowskiego objęli prowadzenie w 16 minucie. Asystę zaliczył Dawid Błanik. Po przerwie dominował Piast i wyrównał w 77 minucie po strzale Kamila Wilczka.

Po tym spotkaniu decyzją Zarządu Korona S.A. trener Leszek Ojrzyński z dniem 29 października 2022 roku został odsunięty od prowadzenia pierwszej drużyny Korony Kielce. Powodem były niezadowalające wyniki. Kielecki zespół po rozegraniu 15. kolejek zajmuje piętnaste, przedostatnie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy z dorobkiem 13 punktów.

W wyjazdowym spotkaniu z Lechem Poznań i ostatnim meczu z Widzewem Łódź na Stadionie Miejskim zespół poprowadzi dotychczasowy asystent Leszka Ojrzyńskiego - Kamil Kuzera. Ostatnie ligowe spotkanie Korony w tym roku zostanie rozegrane w sobotę, 12 listopada, o godzinie 12:30.