KALENDARZ IMPREZ
    Aktualności
    22 listopada 2021, 08:44

Pewna wygrana Korony ze Skrą. W środę zaległy mecz z GKS

Piłkarze Korony Kielce w meczu Fortuna 1 Ligi pokonali na Suzuki Arenie Skrę Częstochowa 4:1. Spotkanie odbyło się w Kielcach, ale formalnie to Skra była gospodarzem tego pojedynku.

Skra Częstochowa - Korona Kielce 1:4 (1:1)
    Bramki: Marcin Mas 23 - Dawid Błanik 14, Jacek Podgórski 53, Marcin Szpakowski 63, Jakub Górski 90+2.

Korona: Forenc - Danek, Malarczyk, Koj, Sierpina - Błanik (81. Petrović), Gąsior, Szpakowski (74. Zebić), Podgórski (90. Lewandowski) - Łukowski - Frączczak (74. Górski).
    Skra: Kos - Napora, Krzyżak, Mesjasz, Brusiło, Winiarczyk (74. Lukoszek) - Sajdak, Szymański (83. Bronisławski), Stromecki (64. Baranowicz), Nocoń - Mas.
    Sędziował: Dominik Sulikowski z Gdańska.
    Żółte kartki: Krzyżak (Skra) - Szpakowski, Danek (Korona).

Widzów: 1552.

Sobotni mecz poprzedziła minuta ciszy - wszyscy obecni na stadionie uczcili pamięć Jarosława Paconia, jednego z najlepszych obrońców w historii Korony Kielce. Zmarł w Stanach Zjednoczonych, miał 49 lat.

Jeśli chodzi o mecz, to do przerwy Korona grała przeciętnie, ale w drugiej połowie uwidoczniła się jej przewaga. Podopieczni trenera Dominika Nowaka w drugiej odsłonie zdobyli trzy bramki i pewnie wygrali to spotkanie. Ozdobą meczu był gol Jacka Podgórskiego. Pomocnik Korony w 53 minucie pięknym strzałem w okienko zaskoczył bramkarza Skry.

Korona zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów. Liderem jest Miedź Legnica - zdobyła 38 punktów w osiemnastu meczach. Kielecki zespół w środę, 24 listopada, na Suzuki Arenie rozegra zaległy pojedynek 17. kolejki z GKS Tychy - początek o godzinie 20.30.