KALENDARZ IMPREZ
    Aktualności
    09 września 2021, 14:36

Efektowne akcje i pewne zwycięstwo Łomża Vive Kielce w Hali Legionów

Drużyna Łomża Vive Kielce pokonała Gwardię Opole 40:24 (23:14) w pierwszym oficjalnym spotkaniu sezonu 2021/2022 w Hali Legionów. Powrót mistrza Polski do tego obiektu miał wyjątkową oprawę.
    Łomża Vive Kielce - Gwardia Opole 40:24 (23:14)
    Łomża Vive Kielce: Wolff, Kornecki – Nahi 1, Sanchez-Migallon, Surgiel 3 – Gębala 4, Kulesz 3 – Karacić 1, Sićko 8 – Vujović 2, Yusuf 2 (2) – Moryto 9 (3), Gudjonsson 2 – Tournat 1, Karaliok 3, Domagała.
    Gwardia: Ałaj, Malcher, Lellek - Ścisłowicz 1, Sosna 4 (2), Fabianowicz 2 (1), Zarzycki 1, Klimków 1, Jankowski 2, Zadura 1, Milewski 3, Morawski 2, Stefani 3, Kucharzyk, Kowalski 2, Bączek 1.

Spotkanie miało wyjątkową oprawę. Kibice zgromadzeni w Hali Legionów mogli podziwiać występy artystyczne, w tym wokalne, taneczne oraz świetlne przygotowane przez Kreatywnych w Kielcach. Jeśli chodzi o stronę sportową, to drużyna Łomża Vive Kielce od początku uzyskała wyraźną przewagę, w 6 minucie prowadziła już 5:0. W drugiej połowie mistrzowie Polski konsekwentnie utrzymywali wypracowaną wcześniej przewagę, prezentując przy tym efektowne zagrania. W 37. minucie po zespołowej wrzutce spektakularnną bramkę rzucił Igor Karacić.

40. bramkę dla gospodarzy zdobył Yusuf Faruk. Ostatecznie drużyna Łomża Vive Kielce wygrała 40:24. Tytuł MVP trafił do Arkadiusza Moryto, który rzucił 9 bramek.