09 września 2021, 14:08

Porażka Suzuki Korony Handball Kielce na inaugurację sezonu PGNiG Superligi

Na inaugurację PGNiG Superligi kobiet Suzuki Korona Handball Kielce przegrała w hali przy ulicy Krakowskiej w Kielcach z MKS FunFloor Perła Lublin 22:29 (7:12).
    Suzuki Korona Handball Kielce - MKS Funfloor Perła Lublin 22:29 (7:12)
    Suzuki Korona Handball: Hibner, Chodakowska, Chojnacka - Więckowska 5, Kowalczyk 4, Pastuszka 3, Grabarczyk 3, Rosińska 3, Kędzior 1, Pękala 1, Zimnicka 1, Gruszczyńska 1.
    MKS FunFloor Perła: Gawlik, Wdowiak - Płomińska 7, Roszak 5, Więckowska 5, Gęga 4, Szynkaruk 2, Portasińska 2, Tatar 2, Achruk 1, Anastacio 1, Masna.

Zespół z Lublina od początku meczu wyszedł na prowadzenie - było 0:4, 5:10, a do przerwy 7:12. Ambitnie grające kielczanki po przerwie starały się nawiązać wyrównana walkę z faworyzowanym zespołem. Ostatecznie przegrały 22;29.

Na najlepszą zawodniczkę spotkania wybrana została Oktawia Płomińska ze zwycięskiej drużyny. W kieleckim zespole wyróżniona została Michalina Pastuszka.