23 sierpnia 2021, 13:58

Korona Kielce pokonała ŁKS i umocniła się na pozycji lidera

Piłkarze Korony Kielce odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo w tym sezonie w Fortuna 1 Lidze. Na Suzuki Arenie pokonali ŁKS Łódź 1:0, a zwycięską bramkę zdobył w 73 minucie Grzegorz Szymusik.

Korona Kielce - ŁKS Łódź 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Grzegorz Szymusik 73.

Korona: Forenc - Szymusik, Malarczyk, Zebić, Sierpina - Podgórski, Szpakowski, Oliveira, Kiełb (70. Danek) - Łukowski (76. Petrović) - Frączczak (89. Lewandowski).

ŁKS: Kozioł - Wolski (78. Rygaard), Sobociński, Marciniak, Szeliga (78. Klimczak) - Moreno, Rozwandowicz (87. Tosik), Bąkowicz, Trąbka (87. Janczukowicz) - Pirulo - Jurić.

Sędziował: Piotr Lasyk z Bytomia.

Żółte kartki: Malarczyk, Kiełb, Danek, Petrović (Korona), Jurić, Rozwandowicz (ŁKS).

Widzów: 5881.

W 73 minucie padł zwycięski gol dla Korony. Grzegorz Szymusik strzałem z kilku metrów pokonał Marka Kozioła, do niedawna klubowego kolegę. Korona utrzymała to prowadzenie do końcowego gwizdka arbitra. Kielecki zespół odniósł piąte zwycięstwo w tym sezonie i jest liderem Fortuna 1 Ligi z dorobkiem 15 punktów.

W szóstej kolejce Korona Kielce zagra na wyjeździe z Resovią. Mecz odbędzie się w piątek, 27 sierpnia, o godzinie 18.