KALENDARZ IMPREZ
    Aktualności
    30 listopada 2020, 11:12

Korona Kielce na Suzuki Arenie pokonała Resovię

W meczu 14. kolejki Fortuna 1 Ligi Korona Kielce pokonała na Suzuki Arenie Resovię 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił Emile Thiakane w 69 minucie.

Korona Kielce - Resovia 1:0 (0:0)

Bramka: Emile Thiakane 69.

Korona: Kozioł - Szymusik, Tzimopoulos, Grzelak, Kordas - Podgórski, Petrović (67. Łysiak), Kaczmarski, Thiakane, Kiełb - Długosz (67. Firlej).

Resovia: Zapytowski - Geniec, Persak, Zalepa, Mikulec - Demianiuk (62. Twardowski), Kuczałek (81. Dziubiński), Wasiluk, Hebel (52. Płatek), Adamski (62. Feret) - Rogalski (46. Brychlik).

Żółte kartki: Kaczmarski, Grzelak - Mikulec, Persak, Brychlik.

Sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin).

Z powodu obostrzeń wynikających z pandemii koronawirusa mecz odbył się bez udziału publiczności. Jedyną bramkę zdobył Senegalczyk Emile Thiakane w 69 minucie.

- Gratulacje dla zespołu. Jako jedyna drużyna w lidze, ostatnie sześć meczów graliśmy co trzy dni. Cieszy to, że w drużynie powstała jedność. Każdy na boisku pomaga sobie nawzajem. Byliśmy dziś drużyną lepszą. Przy odrobinie szczęścia w pierwszej połowie mogliśmy objąć prowadzenie. Po przerwie już nam się to udało i wygraliśmy - mówił po meczu Kamil Kuzera, drugi trener Korony. Pierwszy trener Maciej Bartoszek obejrzał spotkanie z trybun - to konsekwencja czerwonej kartki otrzymanej we wcześniejszym meczu.

W następnej kolejce, w środę - 2 grudnia, Korona Kielce zagra na wyjeździe z Arką Gdynia. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.30.