MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  23 listopada 2020, 13:09

  Wojciech Makowski z Kielc w prestiżowym plebiscycie

  Ogromne wyróżnienie spotkało niewidomego kielczanina Wojciecha Makowskiego. Został nominowany w plebiscycie na sportowca roku organizowanym przez Polski Komitet Paraolimpijski.


  Wojtek Makowski urodził się jako osoba niewidoma. Ukończył III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. K. C. Norwida w Kielcach
  Jest zawodnikiem Integracyjnego Klubu Sportowego AWF Warszawa. Pierwszy sukces międzynarodowy odniósł w 2013, gdy wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy na 100 m stylem dowolnym. W 2015 zdobył brązowy medal na 100 m stylem grzbietowym, a w 2016 został mistrzem Europy w tej konkurencji.
  Fot. Archiwum prywatne/Echo Dnia

  W 2016 wystartował w Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro, zdobywając srebrny medal w konkurencji 100 m stylem grzbietowym w swojej kategorii. W 2017 został mistrzem świata w tej samej konkurencji. W 2018 wywalczył trzy medale na mistrzostwach Europy – dwa srebrne (100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem dowolnym) i jeden brązowy (na 50 m stylem dowolnym).

  We wrześniu tego roku Wojciech Makowski z chórem Sound’n’Grace nagrał teledysk "Bo mi się chce". Zdjęcia z pływalni, które są na tym klipie, kręcone były na Foce w Kielcach.

  Nominacja w tym prestiżowym plebiscycie to duże wyróżnienie dla wychowanka Arki Kielce. Głosowanie trwało do 22 listopada.
  Powrót