16 listopada 2020, 09:32

Korona pokonała Sandecję. W środę w Kielcach mecz ze Stomilem

W miniony weekend na naszym obiekcie odbył się mecz Fortuna 1 Ligi. Na Suzuki Arenie Korona Kielce pokonała Sandecję Nowy Sącz 1:0, a zwycięską bramkę w 17 minucie zdobył kapitan Jacek Kiełb.

To był mecz dwunastej kolejki Fortuna 1 Ligi. Zwycięska bramka padła w 17 minucie, po dośrodkowaniu Wiktora Długosza ładnym strzałem Dawida Pietrzkiewicza pokonał Jacek Kiełb.

Korona zagrała w składzie: Kozioł - Szymusik, Tzimopoulos, Szywacz, Kordas (74. Grzelak) - Podgórski, Gąsior (83. Rodriguez), Kaczmarski (67. Petrović), Łysiak (74. Cetnarski) - Kiełb - Długosz (83. D. Lisowski).

-Cieszę się, że potrafiliśmy wygrać mimo pewnych kłopotów. Sandecja grała głównie z kontry. Te zmiany, które dziś zrobiliśmy pomogły nam utrzymywać się przy piłce w końcówce meczu. Będąc w jej posiadaniu cierpliwie budowaliśmy akcje, po których mogliśmy zdobyć kolejne gole. Ostatnio częściej punktujemy i to cieszy. Gratuluję drużynie i jestem z niej dumny - powiedział po spotkaniu Maciej Bartoszek, trener Korony.

Korona Kielce plasuje się na 10 miejscu w tabeli - w jedenastu meczach wywalczyła 15 punktów. Liderem jest ŁKS Łódź z dorobkiem 31 punktów.

Już w środę, 18 listopada, Korona rozegra na Suzuki Arenie zaległy ligowy mecz dziesiątej kolejki ze Stomilem Olsztyn. Początek o godzinie 17. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.