MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
  KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  10 listopada 2020, 12:40

  Tak zmieniał się nasz basen przy ulicy Krakowskiej. Mamy archiwalne zdjęcia

  Mamy dla Was unikatowe zdjęcia basenu Delfin znajdującego się przy ulicy Krakowskiej 2. Obiekt powstał w 1964 roku, a przebudowany został w latach 2007-2009.

   

  W latach 2007 – 2009 obiekt poddano gruntownemu remontowi oraz modernizacji. Na parterze znajdują się mały basen, szatnia oraz kawiarnia. Na pierwszym piętrze - duży basen oraz kasa. Na drugim piętrze – widownia oraz administracja obiektu. Dobudowano także wieżę oraz zjeżdżalnię o długości 93 metrów dostępną z hali dużego basenu. Mały basen przeznaczony jest do nauki pływania.

  Fot facebook kielce inwestycje/MOSiR Kielce

   

  Fot facebook kielce inwestycje/MOSiR Kielce

  Modernizacja objęła także dobudowanie zjeżdżalni - średnia prędkość ślizgu to 17 sekund. Basen jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Niecka dużego basenu posiada oświetlenie typu LED, dzięki któremu Klienci mają doskonałe warunki do pływania w godzinach wieczornych. Pływalnia posiada parking na 70 miejsc postojowych oraz jest w całości ogrodzona. Położenie w centrum miasta sprawia, iż jest ona popularnym miejscem wypoczynku i relaksu mieszkańców Kielc oraz okolic.

  Powrót