13 października 2020, 11:21

KKL Kielce piątą drużyną mistrzostw Polski juniorów

KKL Kielce U-20 piątą drużyną w Polsce. Historyczny sukces osiągnięty po mocnej walce w Białymstoku. Gratulacje dla zawodników i trenerów - powiedział Grzegorz Furmanek, prezes KKL Kielce.

W finale drużynowych mistrzostw Polski juniorów kielecki zespół uplasował się na piątej pozycji, najwyższej w historii startów świętokrzyskich klubów w tych rozgrywkach. Najwięcej punktów dla kieleckiego klubu -162 zdobył wypożyczony z Gwardii Szczytno Jakub Borkowski - w pchnięciu kulą uzyskał wynik 18,14 m. Aż 154 punkty wywalczyła Natalia Biskupska w skoku o tyczce z wynikiem - 3,50 m.

Mocno punktowali także Adam Masaczyński (1.53,11), Łukasz Łakomiec (1.56,64) i Adam Wąchała (1.57,02) w biegu na 800 metrów oraz w rzucie młotem Wiktoria Wijas (55,92 m) i Zuzanna Pałyga (49,78 m).

Kielecki Klub Lekkoatletyczny na zawodach w Białymstoku reprezentowali: Jakub Sobura-Durma, Adam Masaczyński, Anna Skowronek, Oliwia Skrzyniarz, Jakub Pączkiewicz, Natalia Biskupska, Jan Fortuński, Oliwia Masternak, Kinga Ciesielska, Dominika Miśta, Igor Regiel, Wiktor Śnioch, Oliwia Bełczew, Zosia Jastrząb, Alicja Borek, Julia Zacharz, Kamil Piorunowicz, Zuzanna Pałyga, Adam Wąchała, Wiktoria Wijas, Piotr Zając, Oskar Jagodzki.

Drużynowym mistrzem Polski juniorów został MKS-MOS Wrocław.  My gratulujemy kolejnego udanego występu zawodnikom KKL Kielce.