KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  06 października 2020, 12:50

  Bilardziści Nosanu Kielce zostali Drużynowym Mistrzem Polski

  Znakomicie spisali się zawodnicy Nosanu Kielce w rozgrywkach Bilardowej Ekstraklasy. W wielkim finale 2-0 pokonali obrońców tytułu Corom – Stal Katowice i zdobyli ósmy złoty medal Polskiej Ligi Bilardowej.

   

  Przed finałami większe szanse dawano zawodnikom z Katowic, którzy w sezonie zasadniczym wygrali wszystkie pojedynki. Od samego początku pierwszego i drugiego pojedynku finałowego widać było jednak, że bilardziści z Kielc przeważają przy stole. Zdecydowanie lepiej wychodziło im rozbicie i wykorzystywali prawie każdy błąd rywali. Pierwszy pojedynek wygrali 14-11, natomiast w drugim pokonali rywali 11-9.

   

  - Zawodnicy solidnie przepracowali ostatni miesiąc. Główny nacisk położyliśmy na element rozbicia oraz „rzutów karnych” Tych drugich udało się uniknąć, ale to właśnie „rozbicie” okazało się kluczem do zwycięstwa. Chłopcy byli niesamowicie skoncentrowani i zdopingowani i mocno wierzyli, że mogą wrócić na tron. To jest też zespół który stanowi monolit co naprawdę miało i ma ogromne znaczenie w osiągnieciu sukcesu. Gratulacje dla chłopaków i podziękowania dla kibiców, którzy nie mogli być z nami z wiadomych powodów, ale czuliśmy ich obecność   - podsumował trener Bogdan Wołkowski.


  Nosan Kielce wystąpił w składzie: Karol Skowerski, Michał Turkowski, Sebastian Batkowski, Tomasz Kapłan, trener Bogdan Wołkowski.

  To ósmy złoty medal w historii wywalczony przez zespół z Kielc, który jest najbardziej utytułowanym klubem w Polsce.

  Powrót