KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  05 października 2020, 14:09

  Świętokrzyska Sztafeta Pokoleń odbyła się w Kielcach

  Ciekawe zawody odbyły się w sobotę na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach. W Świętokrzyskiej Sztafecie Pokoleń rywalizowały osoby nie tylko z Kielecczyzny. Najstarszy uczestnik miał 79 lat, a najmłodszy 3 lata.

   

  Zawody odbyły się z okazji 75-lecia Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Kielcach. Najstarszym uczestnikiem był 79-letni Zdzisław Włodarczyk z Suchedniowa, a najmłodszym 3-letni Olivier Zawadzki z województwa opolskiego. Najlepsze wyniki padły w skoku o tyczce, między innymi Natalia Biskupska z KKL Kielce uzyskała 3,20 m, a jej klubowy kolega Oskar Jagodzki uzyskał 3,60 m. Wszyscy startujący uzyskali okolicznościowe medale, które wręczał Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki. 

   

  - Marzyłem o tym, żeby taką imprezę zorganizować, mimo trudnej sytuacji związanej z koronawirusem, i udało się to zrealizować. Frekwencja dopisała, pogoda również, były rodzinne sztafety i wielkie emocje. Fajnie, że była Kasia Furmanek, bo dzieci miały dużą frajdę. Mogły się sprawdzić na specjalnym torze przeszkód pod okiem mistrzyni Polski seniorek - mówił Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.

   

  Katarzyna Furmanek podczas tych zawodów wystąpiła w nietypowej roli. Tym razem nie rzucała młotem, tylko prowadziła specjalną strefę "Sport Dzieci". -Bardzo fajny pomysł, świetne zawody. Z przyjemnością przyszłam, żeby pobawić się z dzieciakami. Może któreś z nich dzięki tej zabawie przekona się do uprawiania królowej sportu. Oby tak było - powiedziała Katarzyna Furmanek, mistrzyni Polski w rzucie młotem, reprezentantka naszego kraju.   

  Powrót