KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  29 września 2020, 11:43

  Zawodniczki KKL Kielce potęgą w rzucie młotem w Polsce!

  KKL Kielce jest potęgą w kobiecym rzucie młotem. Trenujące na naszym obiekcie zawodniczki w tym roku zdobyły złote medale mistrzostw Polski w kategorii seniorek, juniorek młodszych i młodziczek

   

  Takiego sezonu w historii KKL Kielce jeszcze nie było. Zawodniczki tego klubu, trenowane przez Grzegorza Furmanka, zdominowały mistrzostwa Polski.

  Najpierw złoto wśród seniorek zdobyła Katarzyna Furmanek. To jej pierwszy tytuł mistrzowski w tej kategorii wiekowej, a zapewnił go wynik 72 metry i 85 centymetrów.

   

  Wiktoria Wijas została mistrzynią Polski juniorek młodszych. Po złoto sięgnęła z rekordem życiowym 60,64 metra. I wreszcie w miniony weekend mistrzynią Polski młodziczek na zawodach rozegranych w Słupsku została Zuzanna Pałyga z rezultatem 51,01 metra, który również jest jej rekordem życiowym.

   

  -Takiego sezonu rzeczywiście nie było. Udało się zrealizować wszystko, co sobie zakładaliśmy. Recepta na sukces? Ciężka praca zawodniczek, bardzo fajna atmosfera, zgrany team i wytrwałe dążenie do celu – powiedział Grzegorz Furmanek, trener złotych medalistek mistrzostw Polski w rzucie młotem.

   

  Powrót