KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  13 sierpnia 2020, 10:24

  Michał Jamioł uratował tonącego mężczyznę. Gratulujemy pięknej postawy!

  Michał Jamioł, stały uczestnik imprez biegowych organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach, został bohaterem. W Dojranie w Macedonii Północnej uratował tonącego mężczyznę

   

  Pod koniec czerwca Michał Jamioł razem z 19 innymi funkcjonariuszami Straży Granicznej z Polski rozpoczął wspólną operację z Policją Republiki Macedonii. Pod koniec tej misji, 3 sierpnia, doszło do wspomnianego zdarzenia.

  fot. straż graniczna

  Michał Jamioł odpoczywając przy basenie zobaczył, że 30 metrów dalej w jeziorze jedna osoba wykonuje nieskoordynowane ruchy, że ma problem z utrzymaniem się na wodzie. Błyskawicznie pospieszył z pomocą.

  - Podpłynąłem, złapałem tonącego za rękę i doholowałem do miejsca, gdzie wyczuwalny był już grunt pod nogami. Potem dociągnąłem go na brzeg, gdzie powoli odzyskiwał sprawność psychofizyczną - relacjonował Michał Jamioł z Kielc. 

  fot. straż graniczna

  Gdyby nie skoczył z pomocą, doszłoby do tragedii, bo mężczyzna był już pod taflą wody. - Cieszę się, że udało się go uratować. Za bohatera się nie uważam, zrobiłem to, co powinienem - mówił skromnie Michał Jamioł, który jest wszechstronnie wyszkolonym funkcjonariuszem Placówki Służby Granicznej w Kielcach oraz ratownikiem wodnym i medycznym.

  Niezwykle wdzięczny za uratowanie życia był 45-letni Macedończyk. Gdy już doszedł do siebie, przyszedł do hotelu razem z żoną i dwójką dzieci, żeby wyrazić wdzięczność Michałowi. 

  Dumna z postawy swojego funkcjonariusza jest też Straż Graniczna. "Serdecznie gratulujemy naszemu bohaterowi. Jesteśmy dumni z Jego postawy i życzymy jak najwięcej sukcesów w służbie, życiu prywatnym oraz zmaganiach sportowych" - czytamy na stronie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. 

  Michał Jamioł to były biegacz Budowlanych Kielce, KKL Kielce, medalista mistrzostw województwa na 800 i 1500 metrów, medalista Akademickich Mistrzostw Polski. Od pewnego czasu biega hobbystycznie, razem z żoną Anną regularnie uczestniczy w imprezach biegowych organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W Biegu o Grand Prix MOSiR startował kilkanaście razy i pod tym względem jest rekordzistą.

  My też gratulujemy Michałowi pięknej postawy w Macedonii. 

  Powrót