KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  04 sierpnia 2020, 11:59

  Znani lekkoatleci wystartowali w 11. Memoriale Zdzisława Furmanka w Kielcach

  Na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach odbył się 11. Memoriał Zdzisława Furmanka. Nie zabrakło utytułowanych zawodników. Najlepszy wynik zawodów uzyskała Malwina Kopron w rzucie motem.

   

  Na zawody nie dojechali wszyscy awizowani wcześniej znani lekkoatleci.  Zabrakło między innymi Marii Andrejczyk i Marceliny Witek, które miały rywalizować w rzucie oszczepem. Uczestniczyły w zgrupowaniu reprezentacji Polski w Cetniewie. Tam u trójki lekkoatletów wykryto koronawirusa i dlatego grupa zawodników musiała zostać poddana kwarantannie. 

  Najlepszy wynik 11. Memoriału Zdzisława Furmanka uzyskała reprezentantka Polski Malwina Kopron - w pierwszym tegorocznym starcie rzuciła młotem 71,88 metrów i objęła prowadzenie w tabeli najlepszych zawodniczek tej konkurencji w Polsce w tym sezonie. Dotychczasowa liderka Katarzyna Furmanek z KKL Kielce miała  67,75 metra, trzecia była jej klubowa koleżanka  - Marika Kaczmarek 65,70 metra. Trenerem zawodniczek KKL jest Grzegorz Furmanek. 

  Pod nieobecność Michała Haratyka, mistrza Europy w pchnięciu kulą, w tej konkurencji zwyciężył Jakub Szyszkowski z wynikiem 19,88 metra. Ciekawa rywalizacja była w skoku dal kobiet. Zwyciężyła nowa zawodniczka KKL Kielce Krystina Gryszutina z Ukrainy. 

  Karolina Młodawska świetnie spisała się w trójskoku, trzykrotnie bijąc rekord województwa - w najlepszej próbie podopieczna trenera Zdzisława Lipińskiego uzyskała 12,92 metra.

  Organizatorem zawodów był KKL Kielce na czele z prezesem Grzegorzem Furmankiem, synem patrona memoriału. 

  Powrót