KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  08 stycznia 2018, 07:44

  W Hali Legionów 20 stycznia odbędzie się wyjątkowy koncert „Betlejem w Kielcach”

  Po raz drugi w Hali Legionów należącej do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się wyjątkowy koncert „Betlejem w Kielcach”. Początek w sobotę, 20 stycznia, o godzinie 18.

  Betlejem w Polsce 2017/2018 to druga edycja unikatowej trasy koncertowej. Podczas występu w dwunastu największych halach koncertowych polskich miast wykonywane są najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata w nowych, w oryginalnych aranżacjach.

  Występują gwiazdy polskiej estrady, takie jak: Natalia Kukulska, Kasia Moś, Igor Herbut, Mietek Szcześniak, Daria Zawiałow, Beata Bednarz, Mate.O, Agnieszka Musiał, Adam Krylik czy Dana Winnycka. Wokalistom towarzyszy AUKSO – jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, która od ponad 20 lat jest wizytówką Polski na świecie. Specjalnie na Betlejem w Polsce został stworzony międzynarodowy zespół muzyczny, w skład którego wchodzą wybitni instrumentaliści, m. in. Yaron Yerahmiel – izraelski multiinstrumentalista, Gabriel Aisenman – perkusista o międzynarodowej sławie czy Paweł Zarecki – pianista współpracujący z największymi wokalistami polskiej sceny. Podczas dwunastu niezwykłych koncertów wykonywane są tak wyjątkowe utwory, jak stara hebrajska pieśń szabatową, starogrecka kolęda z Kapadocji, czy też kolęda węgierska i czeska.

  Bilety na „Betlejem w Kielcach” są do nabycia w zainteresowanych parafiach diecezji kieleckiej i w siedzibie Fundacji Światło - Życie w Kurii Diecezjalnej przy ulicy Jana Pawła II 3, telefon 608-478-596. Bilety są w cenie 40, 60, 80 złotych.

  Fot. www.betlejemwpolsce.pl

  W Hali Legionów po raz drugi zagoszczą artyści występujący w „Betlejem w Kielcach”. Koncert odbył się już w kilku polskich miastach i został owacyjnie przyjęty przez publiczność.  

   

   

  Powrót