24 kwietnia 2017, 10:46

Klaudia Kotańska i Tomasz Biskupski wygrali bieg główny o Grand Prix MOSiR

W XIV Biegu Ulicznym o Grand Prix Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach we wszystkich kategoriach wystartowały w sumie 333 osoby. W biegu głównym najlepsi byli Klaudia Kotańska ze Skarżyska i Tomasz Biskupski z AZS UJK Kielce.

- Cieszę się, że po raz kolejny frekwencja dopisała, mimo że pogoda nie była najlepsza. To pokazuje, że ta impreza cieszy się dużym zainteresowaniem w naszym regionie. Startowali amatorzy, ale byli też zawodnicy zrzeszeni w klubach województwa świętokrzyskiego. Rywalizacja o zwycięstwo dostarczyła nam dużo emocji - powiedział Artur Sabat, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. Dekorował on medalami najlepszych zawodników, razem z Tadeuszem Koziorem, przewodniczącym Komisji Sportu, Turystyki i Promocji Rady Miasta Kielce.

Zwycięzcą biegu głównego w kieleckim parku został Tomasz Biskupski z AZS UJK Kielce, który prowadził od startu do mety. - Ciężki bieg, dosyć mocno wiało. Myślałem, że ze mną „zabierze się” Michał Jamioł i razem będziemy walczyć o zwycięstwo, ale on został, dlatego sam pociągnąłem bieg - mówił Tomasz Biskupski. W biegu głównym rywalizował po raz drugi, ale wcześniej jako uczeń dobrze radził sobie na dystansie 1000 metrów. - Wtedy też stawałem na podium. Jestem związany z tym biegiem, miło wspominam te zawody i zawsze chętnie tu startuję - dodał Tomasz Biskupski.

W biegu głównym wśród kobiet zwyciężyła Klaudia Kotańska ze Skarżyska - Kamiennej. - Było wietrznie, ale biegło się bardzo dobrze. Pierwszy raz startowałam w tej imprezie, ale jak będzie okazja, to chętnie tu wrócę - powiedziała Klaudia Kotańska.

Wyniki biegu głównego: kobiety - 2500 metrów: 1. Klaudia Kotańska (Skarżysko - Kamienna), 2. Wioletta Kierczyńska (Brzeziny), 3. Marta Stemplewska (Kielce); mężczyźni - 5000 metrów: 1. Tomasz Biskupski (AZS UJK Kielce), 2. Michał Jamioł (Kielce), 3. Grzegorz Kosmala (Kielce).

Tomasz Biskupski z AZS UJKS Kielce pewnie wygrał bieg główny. Prowadził od startu do mety. Zwyciężył z dużą przewagą.

Klaudia Kotańska ze Skarżyska - Kamiennej w biegu głównym była najlepsza wśród kobiet. To jej pierwsza wygrana w tej imprezie.

Najlepszych zawodników biegu głównego dekorował Artur Sabat, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Tadeusz Kozior wręczał medale najlepszym kobietom biegu głównego - wygrała Klaudia Kotańska przed Wiolettą Kierczyńską i Martą Stemplewską.