KALENDARZ IMPREZ
    Aktualności
    20 lutego 2017, 11:17

Rekordowa frekwencja na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar MOSiR

Omega Olkusz wygrała rywalizacje klubową na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. Wystartowała rekordowa liczba 290 zawodników z 22 polskich klubów.

Była to dwudniowa impreza - rozegrana została w dniach 18-19 lutego. Rywalizacja toczyła się z podziałem na kategorie wiekowe - 9, 10, 11 i 12 lat. Bardzo dobrze wypadli reprezentanci Omegi Olkusz, trenowani przez Przemysława Wójcikowskiego.

-Fajne zawody, bardzo dobrze zorganizowane. Pływało mi się super. Poprawiłam kilka rekordów życiowych - mówiła Helena Jarosz z Omegi. -Ja też uzyskiwałam tu bardzo dobre wyniki, poprawiałam „życiówki” - powiedziała Julia Janik. Obydwie trenują cztery lata. W Kielcach zdobyły w sumie po osiem medali w rywalizacji indywidualnej i w sztafetach. Ich klub zwyciężył w punktacji drużynowej i wywalczył puchar Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

(Helena Jarosz i Julia Janik z Omegi Olkusz to multimedalistki tych zawodów. Zdobyły po osiem medali indywidualnie i w sztafetach. )

Omega Olkusz zdobyła w sumie 369 punktów. Druga była Sparta Biłgoraj - 238 punktów, a trzecie miejsce zajął KSZO Ostrowiec - 217 punktów. -Przede wszystkim bardzo dziękuję za zaproszenie na te zawody. Dobra organizacja, dużo startujących, padły też ciekawe wyniki. U nas najlepiej wypadli Kajetan Radkiewicz, Bartosz Michta i Malwina Szafrańska. To nasi multimedaliści - powiedział Mariusz Firmanty, trener pływaków KSZO Ostrowiec.

(Trener KSZO Ostrowiec Mariusz Firmanty był zadowolony z postawy swoich podopiecznych w Kielcach. Gratulował im udanych startów.  )

(Z klubów z województwa świętokrzyskiego najlepiej wypadł KSZO Ostrowiec. Był trzeci w punktacji drużynowej. )

Zadowolony ze startu był Cyprian Sikora z Orki MOSiR Kielce. - Po raz kolejny wziąłem udział w zawodach o Puchar MOSiR. I podobnie jak w poprzednich latach, jestem zadowolony ze startu. Uzyskałem dobre wyniki, zająłem drugie miejsce w klasyfikacji na najlepszego pływaka zawodów do 10 lat - powiedział Cyprian Sikora.

(W klasyfikacji na najlepszego zawodnika w kategorii 10 lat drugi był Cyprian Sikora (z lewej) z Orki MOSiR Kielce. Wygrał Kacper Giec z Omegi Olkusz, trzeci był Paweł Bury ze Sparty Biłgoraj.)

Organizatorami zawodów byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miasta oraz Orka MOSiR Kielce.

(Przez dwa dni na pływalni Orka rywalizowało 290 pływaków. Byli żywiołowo dopingowani przez swoich kibiców. )

Punktacja drużynowa

1. Omega Olkusz - 369 punktów, 2. Sparta Biłgoraj - 238, 3. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - 217, (...), 4. Wisła Puławy - 159, 5. Salwator Kraków - 147, 6. Sokół Rzeszów - 137, 7. Korona Swim Kielce - 127, 8. Orka MOSiR Kielce - 120, 13. Salos Cortile Kielce - 36, 14. Delfin Połaniec - 32, 16. Unia Busko - Zdrój - 29;

(W punktacji klubowej zwyciężyła Omega Olkusz, która w sumie zgromadziła 369 punktów. Zdobyła też Puchar MOSiR. )

Klasyfikacje na najlepszych zawodników

Dziewczęta: 9 lat: 1. Nadia Fryc (Omega Olkusz), 2. Magda Kaszuba (Omega), 3. Patrycja Kowalska (Victoria Zawiercie); 10 lat: 1. Maya Buła (Salwator Kraków), 2. Maja Choińska (Orka MOSiR kielce), 3. Anna Machno (Victoria Zawiercie); 11 lat: 1. Helena Jarosz (Omega Olkusz), 2. Malwina Szafrańska (KSZO), 3. Julia Janik (Omega); 12 lat: 1. Bianka Buła (Salwator Kraków), 2. Anna Pecio (Wisła Puławy), 3. Nina Cyganek (Salwator Kraków).

Chłopcy: 9 lat: 1. Tymoteusz Jóźwiak (MZOS Płock), 2. Wiktor Bekier (Korona Swim Kielce), 3. Borys Wróblewski (G-8 Bielany Warszawa); 10 lat: 1. Kacper Giec (Omega Olkusz), 2. Cyprian Sikora (Orka MOSiR Kielce), 3. Paweł Bury (Sparta Biłgoraj); 11 lat: Tomasz Litwa (Salwator Kraków), 2. Oliwier Łukasik (Jedynka Łazy), 3. Mikołaj Nosowicz (Omega); 12 lat: 1. Bartosz Michta (KSZO Ostrowiec), 2. Kajetan Radkiewicz (KSZO), 3. Maciej Błaut (Korona Swim).

(Pływacy Korony Swim Kielce zajęli trzeci miejsce w rywalizacji sztafet podczas ogólnopolskich zawodów. )