20 czerwca 2016, 11:34

Srebrny i dwa brązowe medale w krajowym finale „Czwartków lekkoatletycznych” w Łodzi

Trzy medale wywalczyli młodzi lekkoatleci z Kielecczyzny w XXII Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych, który odbył się w dniach 18-19 czerwca w Łodzi. W zawodach rywalizowało około 2500 najlepszych uczniów z całej Polski. Zmaganiom przyglądali się byli znakomici lekkoatleci - Marian Woronin i Artur Partyka.

- Mamy trzy medale - srebrny i dwa brązowe. Niewiele zabrakło do „złota”. Ada Makuła przegrała o zaledwie jedną setną sekundy z Martyną Seń z Zamościa - mówiła Jadwiga Głowacka z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, która była jednym z opiekunów świętokrzyskiej ekipy w Łodzi.

Adrianna Makuła ze Szkoły Podstawowej numer 33 w Kielcach startowała w biegu na 60 metrów w roczniku 2005. Zdobyła srebrny medal z wynikiem 8,65 sekundy. W eliminacjach pobiegła jeszcze szybciej - czasem 8,58 sekundy ustanowiła rekord życiowy.

- Pierwszy raz startowałam w finale krajowym „Czwartków lekkoatletycznych”. Po cichu liczyłam na udany występ, ale nie sądziłam, że będzie aż tak dobrze. Cieszę się ze zdobycia srebrnego medalu - mówiła Ada, której na finałowych zawodach kibicowali rodzice i brat Jakub.

(Adrianna Makuła ze Szkoły Podstawowej numer 33 w Kielcach zdobyła srebrny medal w biegu na 60 metrów w roczniku 2005)

Dwie inne zawodniczki zdobyły brązowe medale. Weronika Uchto z Kołaczkowic w powiecie buskim w finale biegu na 300 metrów uzyskała czas 44,94 sekundy. W eliminacjach miała wynik 44,96 sekundy. Dwukrotnie poprawiała więc w Łodzi rekord życiowy. Ostatecznie zajęła trzecie miejsce w roczniku 2004. - Cieszę się, że w finale  „Czwartków” udało mi się poprawić rekord życiowy. Poziom był wysoki, rywalizacja o zwycięstwo zacięta. W zeszłym roku miałam srebrny medal, teraz jest brązowy. Jest lekki niedosyt, ale najważniejsze, że drugi raz z rzędu udało mi się stanąć na podium - powiedziała Weronika.

(Weronika Uchto z Kołaczkowic w powiecie buskim wywalczyła „brąz” w biegu na 300 metrów w roczniku 2004.)

Drugi brązowy medal wywalczyła Zuzanna Tomczyk ze Szkoły Podstawowej numer 7 w Kielcach w roczniku 2003. W rzucie piłeczką palantową uzyskała wynik 56 metrów. - O cztery metry poprawiłam rekord życiowy, jestem bardzo zadowolona z tego startu. W ubiegłym roku też byłam w finale „Czwartków”, ale nie weszłam do tej fazy, która decydowała o walce o medale. Jest duża progresja wyników - powiedziała Zuzanna Tomczyk.

(Brązowy medal w rzucie piłeczką palantową w roczniku 2003 zdobyła Zuzanna Tomczyk ze Szkoły Podstawowej numer 7 w Kielcach.)

-Są trzy medale, dziewięć miejsc w finałach. Biorąc pod uwagę wyniki, które padały na zawodach w Kielcach, pozytywnie można ocenić występ naszej reprezentacji w Łodzi - powiedział Łukasz Dolski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.