MIEJSKI OŚRODEK SPORTU
I REKREACJI W KIELCACH
    KALENDARZ IMPREZ
    Aktualności
    03 czerwca 2016, 10:43

    Odbył się Finał Miejski „Czwartków lekkoatletycznych”, nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy i nauczyciele

    W czwartek, 2 czerwca, w Kielcach odbył się Finał Miejski „Czwartków lekkoatletycznych” edycji 2015/2016. Po nim uroczyste zakończenie i podsumowanie sportowej rywalizacji.

    W ostatnich zawodach rywalizowało blisko 210 uczniów z Kielecczyzny. W roli głównej ponownie wystąpiła Weronika Uchto z Kołaczkowic, która w biegu na 300 metrów w roczniku 2004 po raz kolejny w tym sezonie poprawiła rekord życiowy. Tym razem uzyskała czas 45,07. Poprzednia jej „życiówka” wynosiła 45,18.

    -Tylko jedna dziewczyna ma teraz lepszy czas w Polsce od Weroniki w tej kategorii wiekowej, ale z tego co wiem, w finale nie będzie ona biegała na 300 metrów, ponieważ wystartuje w innej konkurencji – mówił Winicjusz Zalewski, nauczyciel z Kołaczkowic i trener Weroniki Uchto.

    Po zakończeniu zawodów odbyło się uroczyste podsumowanie z udziałem Wojciecha Dębskiego, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. Była też olimpijka z Meksyku Mirosława Sarna, która zaprosiła najlepsze osoby z „Czwartków” i wszystkich chętnych na treningi do Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego.

    Najpierw nagrodzone zostały najlepsze „trójki” w poszczególnych konkurencjach we wszystkich rocznikach. Otrzymali medale, dyplomy i nagrody ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach.

    Niezwykle efektownie w czasie dekoracji prezentowały się zawodniczki ze Słoneczka Busko-Zdrój, które były klubowych dresach. –Cieszę się, że mamy tyle medalistek. Postaramy się, żeby w przyszłym roku do dziewczyn dołączyli również chłopcy. Szóstkę przygotowywałem na te zawody i wszystkie zawodniczki stanęły na podium. Patrycja Stachowicz zdobyła złoty medal na 60 metrów, Iza Sala złoty w rzucie piłeczką palantową i brązowy w biegu na 60 metrów, Kasia Rokita srebrny na 600 metrów, Oliwia Guzewicz złoty na 300 metrów, Iza Banaś srebrne medale w skoku w dal i na 300 metrów, a Nadia Kowalska - Drop brązowy na 300 metrów – z zadowoleniem mówił Zdzisław Perepiczko, trener buskich lekkoatletów.  

    (W „Czwartkach lekkoatletycznych” startowało sześć zawodniczek Słoneczka Busko-Zdrój, wszystkie zdobyły medale w klasyfikacji generalnej w swoich konkurencjach. Na zdjęciu z trenerem Zdzisławem Perepiczko i jego synem Oliwierem. )

    Wyróżniły się też Idalia Mastalerz i Patrycja Banaś z powiatu kieleckiego. -Jestem zadowolony z występu w całych zawodach, a szczególnie w Finale Miejskim, w którym dziewczyny spisały się na szóstkę. Wygrały swoje biegi na 600 metrów z dużą przewagą, Idalia w roczniku 2004 miała czas 1.49,74, a Patrycja rywalizowała w roczniku 2003 i miała wynik 1.51,44 – powiedział Łukasz Woźniak. Przypomnijmy, że Wiktoria Banaś jest ze Szkoły Podstawowej Chełmce, a Idalia Mastalerz z Oblęgorka.

    (Łukasz Woźniak, biegacz i trener ze Strawczyna, ze swoimi podopiecznymi – Patrycją Banaś i Idalią Mastalerz. )

    Nikodem Pochopień ze Szkoły Podstawowej numer 8 w Kielcach zwyciężył w klasyfikacji generalnej skoku wzwyż w roczniku 2004. –W „Czwartkach lekkoatletycznych” najwyżej skoczyłem w tym roku 132 centymetry, a na mistrzostwach Kielc 135 centymetrów. Jestem bardzo zadowolony z tego startu – mówił Nikodem, któremu jako pierwszy pogratulował tata Marcin Pochopień. –Jestem dumny z syna, oby tak dalej. Ja trenowałem inny sport, byłem grotołazem, Nikodem jako pierwszy w rodzinie zajął się lekką atletyką. Cały czas robi postępy, co nas bardzo cieszy – mówił Marcin Pochopień.

    (Nikodem Pochopień ze Szkoły Podstawowej numer 8 w Kielcach był najlepszy w skoku wzwyż w roczniku 2004. Na zdjęciu z tatą Marcinem.)

    Na zakończenie nagrodzono trzy osoby, które były najlepsze w całym cyklu Grand Prix w tej edycji „Czwartków lekkoatletycznych”. Tak się złożyło, że wszystkie miejsca na podium zajęły dziewczyny, ponieważ zgromadziły największą liczbę punktów. Zwyciężyła Weronika Uchto z Kołaczkowic z dorobkiem 769 punktów, druga była Izabela Świątek ze Szkoły Podstawowej w Oleśnicy – 715 punktów, a trzecia Zuzanna Tomczyk ze Szkoły Podstawowej numer 7 w Kielcach – 658 punktów.

    (Najlepsze zawodniczki tej edycji „Czwartków” w ogólnej klasyfikacji Grand Prix z dyrektorem Wojciechem Dębskim, od lewej: Izabela Świątek z Oleśnicy, Weronika Uchto z Kołaczkowic, która za zwycięstwo otrzymała aparat fotograficzny, i Zuzanna Tomczyk ze Szkoły Podstawowej numer 7 w Kielcach. )

    Tradycyjnie wyróżnieni zostali także najlepsi nauczyciele – ich uczniowie najlepiej punktowali w całym cyklu zawodów. Zwyciężyła Joanna Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Kielcach – 10 064 punkty, druga była Urszula Woźniak ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Kielcach – 10 023 punkty, a trzecia Maria Szymańska ze Szkoły Podstawowej 33 – 9972 punkty. Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali: 4. Stanisław Ciosek (Porzecze), 5. Anna Kamińska (Szkoła Podstawowa numer  25 w Kielcach), 6. Dorota Mrówka-Panek (Oleśnica).

    (Najlepsi nauczyciele tej edycji „Czwartków lekkoatletycznych”, od lewej: Urszula Woźniak, Joanna Wiśniewska i Maria Szymańska.)

    -Liczyłam na piąte, czy szóste miejsce, nie spodziewałam się, że wygram tę klasyfikację. Na „Czwartki lekkoatletyczne” przychodzę od dziesięciu lat, byłam już na podium – na trzecim miejscu. Teraz po raz pierwszy wygrałam. To zasługa moich uczniów, 19 osób wytrwale przychodziło na wszystkie jesienne i wiosenne zawody, żeby zdobyć jak najwięcej punktów. Jestem im za to bardzo wdzięczna – mówiła Joanna Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Kielcach.   

    Najlepszych zawodników i nauczycieli dekorował Wojciech Dębski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. –Tradycyjnie wyróżniały się szkoły spoza Kielc. To z jednej strony bardzo dobrze, że lekka atletyka tam się rozwija. Z drugiej strony wzbudza to refleksję, że dzieci mieszkające na terenie Kielc w niewielkiej liczbie meldują nam się tu na stadionie. Sztandarowa kiedyś dyscyplina sportowa szkół podstawowych, bo taką był czwórbój lekkoatletyczny, przeżywa zdecydowany regres. Może zapowiedź naszego świętokrzyskiego kuratora, który chciałby przywrócić blask lekkiej atletyce, zapowiedzi ministra sportu, pozwolą odbudować tę dyscyplinę sportu. To jest baza, fundament – z jednej strony rozwoju fizycznego tych dzieciaków, a z drugiej rozwoju sportu. Dlatego chciałbym bardzo podziękować tym nauczycielom, którzy są mi z twarzy z nami, ponieważ od wielu lat przychodzą na „Czwartki lekkoatletyczne” i angażują się w to, żeby tym dzieciom stworzyć możliwość rozwoju. A uczniowie rewanżują się okazanym sercem i uśmiechem, który widać dziś na ich twarzach – podsumował Wojciech Dębski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. 

    (Najlepszych zawodników dekorował Wojciech Dębski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na zdjęciu z Dawidem Krzakiem ze Szkoły Podstawowej Brzeście w powiecie pińczowskim.) 

    Załączniki:
    Powrót