17 marca 2016, 13:48

Medaliści mistrzostw Polski i województwa wystąpili w rolach głównych na mistrzostwach Kielc gimnazjów

Na pływalni Foka na osiedlu Barwinek odbyły się Mistrzostwa Kielc Szkół Gimnazjalnych w pływaniu. W zawodach, które przeprowadzone zostały 17 marca, w rolach głównych wystąpili medaliści mistrzostw Polski w kategorii juniorów oraz mistrzowie województwa świętokrzyskiego. W sumie rywalizowało dziesięć kieleckich gimnazjów.

Zawodnicy, którzy wygrywali poszczególne konkurencje, uzyskali w miarę dobre wyniki. W większości byli to pływacy, którzy na co dzień trenują w świętokrzyskich klubach. Frekwencja nie była jednak wysoka - wystartowało około 70 uczniów gimnazjów. Efektowny puchar za zwycięstwo w rywalizacji drużynowej otrzymało Gimnazjum numer 23, które uzyskało 189 punktów. Na ten dorobek zapracowali: kobiety – zdobyły 112 punktów i mężczyźni – 77 punktów.

(Reprezentacja zwycięskiego gimnazjum numer 23 w Kielcach, od lewej: Aleksandra Buda, Katarzyna Błaut, Grzegorz Durlej, Adam Kędziora, Adam Borowski.  )

-Wygrałem na dystansie 100 metrów stylem dowolnym (wynik 57.93 – przyp. autor), byłem też drugi na 100 metrów stylem grzbietowym (1:04.70). Zawody zdominowali pływacy, którzy na co dzień trenują w klubach, głównie kieleckich – mówił Adam Borowski. Na koncie ma tytuły mistrza województwa na dystansie 100 i 200 metrów stylem grzbietowym zdobyte w barwach Salosu Cortile Kielce.

Na trzeciej pozycji sklasyfikowane zostało Gimnazjum numer 12, które zdobyło  115 punktów – 110 mężczyźni i 5 kobiety. Na ten wynik zapracowali głównie Dawid Gotszling z Barakudy Starachowice oraz Piotr Niestuj i Jan Król.

-Zwyciężyłem na dystansie 100 metrów stylem zmiennym (czas 1:02.46) i 100 metrów stylem grzbietowym (1:03.42). Rekordów życiowych nie poprawiłem, ale zawody zaliczam do udanych – powiedział Dawid Gotszling, który mieszka w Starachowicach, trenuje w tamtejszej Barakudzie, a uczy się w kieleckim gimnazjum. –Codziennie rano wstaję o godzinie 4, o 8.50 jestem już w szkole w Kielcach. Ale gdyby nie ciężka praca i wyrzeczenia, nie byłoby dobrych wyników – dodał Dawid Gotszling, który na koncie ma osiem medali mistrzostw Polski w kategorii 14-15 lat.

(Jednym z bohaterów mistrzostw był Dawid Gotszling (z lewej) z Gimnazjum numer 12, który na co dzień trenuje w Barakudzie Starachowice i ma na koncie medale mistrzostw Polski. )

Punktacja drużynowa szkół open: 1. Gimnazjum numer 23 – 189 punktów, 2. Gimnazjum Katolickie – 124 punkty, 3. Gimnazjum numer 12 – 115 punktów, 4. Gimnazjum numer 4 – 114 punktów, 5. Gimnazjum numer 3 – 111 punktów, 6. Gimnazjum numer 7 – 79 punktów.

(Najlepszych gimnazjalistów dekorował Wojciech Dębski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, który był organizatorem mistrzostw.)