01 czerwca 2015, 10:08

W Kielcach odbył się finał miejski „Czwartków lekkoatletycznych”

W czwartek, 28 maja, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach rozegrany został finał miejski „Czwartków lekkoatletycznych”.

Po zakończeniu sportowej rywalizacji odbyła się ceremonia dekoracji. Wojciech Dębski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, nagrodził najlepszych zawodników  - dostali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe oraz nauczycieli.

Zadowolona ze startu w finale miejskim była Kinga Siedlarz, która na co dzień trenuje w Olimpie Strawczyn. -To mój najlepszy wynik ze wszystkich dotychczasowych startów w „Czwartkach” na 600 metrów. Uzyskałam czas 1 minutę i 52 sekundy. Bardzo fajne zawody, można poprawić rekord życiowy, sprawdzić, jak sobie radzę w rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół. Szkoda, że to już ostatni „Czwartek” - mówiła Kinga Siedlarz.

(Kinga Siedlarz ze Strawczyna pewnie wygrała bieg na 600 metrów.)

Bezkonkurencyjna w biegu na 300 metrów w roczniku 2004 była Weronika Uchto ze Szkoły Podstawowej w Kołaczkowicach. -Znowu poprawiła się o sekundę i ma już drugi wynik w Polsce - z zadowoleniem mówił Winicjusz Zalewski, nauczyciel z tej szkoły i zarazem trener zawodniczki.

(W biegu na 300 metrów złoty medal zdobyła Weronika Uchto z Kołaczkowic. Gratuluje jej dyrektor Wojciech Dębski.)

Dwa złote medale w czasie dekoracji odebrał Jakub Sobura - Durma ze Szkoły Podstawowej 25 w Kielcach. -Wygrałem bieg na 60 metrów i skok w dal z wynikiem 4.40 metra. Na co dzień trenuję skok o tyczce w Kieleckim Klubie Lekkoatletycznym - mówił Jakub Sobura - Durma.

Nagrodzono również tych, którzy okazali się najlepsi w klasyfikacji Grand Prix, a więc zdobyli najwięcej punktów w tej edycji zawodów rozgrywanych w Kielcach. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Tomaszewska ze Szkoły Podstawowej Porzecze - 717 punktów, drugie Marianna Wyrozumska ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Kielcach - 696 punktów, a trzecie Kinga Ciesielska ze Szkoły Podstawowej numer 27 w Kielcach - 695 punktów.

(W klasyfikacji Grand Prix zwyciężyła Natalia Tomaszewska z Porzecza (na najwyższym podium) )