I REKREACJI W KIELCACH
    KALENDARZ IMPREZ
    Aktualności
    22 kwietnia 2015, 12:00

Damian Noga po raz drugi startował w Grand Prix Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i po raz drugi odniósł zwycięstwo

Damian Noga z Żaczka Połaniec wygrał XII Bieg Uliczny o Grand Prix Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. To był drugi start tego zawodnika w tej imprezie i drugie zwycięstwo.

Trasa biegu głównego liczyła 3900 metrów. Zwyciężył Damian Noga. Drugi był uznawany za faworyta biegu Dawid Kubiec z Juventy Kobex Starachowice.

-Biegło mi się bardzo dobrze. Moja taktyka była taka, żeby od początku mocno zaatakować i zmęczyć Dawida. Trasa liczyła 3900 metrów, dla mnie to krótki dystans, bo wolę biegać na przykład półmaratony. Tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa w Kielcach - powiedział Damian Noga, znany lekkoatleta Żaczka Połaniec.

To był jego drugi start w Biegu Ulicznym o Grand Prix Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach i drugie zwycięstwo. Pierwszy raz wygrał w 2009 roku, ale wtedy reprezentował AZS AWF Wrocław. -To ciekawa impreza, fajnie, że cyklicznie jest organizowana. Myślę, że jeśli będzie to możliwe, to za rok również przyjadę do Kielc i wystartuję w biegu o Grand Prix Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - mówił nam Damian Noga.