23 stycznia 2023, 10:51

W naszej hali odbył się turniej Mistrzostw Polski Juniorów. Vive Kielce na drugim miejscu

Od piątku do niedzieli w hali przy ulicy Krakowskiej 72 w Kielcach rozgrywany był turniej w ramach 1/16 finałów Mistrzostw Polski Juniorów. Zespół SPR Górnik Zabrze w meczu decydującym o pierwszym miejscu pokonał KS Vive Kielce 31:30.

Drużyna Vive Kielce w piątek, w pierwszym meczu, zmierzyła się UKPR Agrykolą Warszawa. Wyróżniającą się postacią w kieleckiej ekipie był niewątpliwie Patryk Wasiak. Syn byłego zawodnika żółto-biało-niebieskich, byłego reprezentanta Polski Radosława Wasiaka zdobył aż 14 bramek. Ostatecznie VIVE wygrało 36:29.

W drugim, sobotnim spotkaniu, Vive Kielce pokonało MSPR Siódemka-Huras Legnica 33:24. W niedzielę w hali przy ulicy Krakowskiej odbył się pojedynek decydujący o pierwszym miejscu w turnieju. Po emocjonującym i zaciętym spotkaniu Vive przegrało z Górnikiem Zabrze 30:31.

Nagrody dla najlepszych zawodników odebrali rozgrywający Wiktor Osman i bramkarz Nikodem Błażejewski z KS Vive, zaś z SPR Górnika Zabrze wyróżnieni zostali obrotowy Jakub Sladkowski i bramkarz Jakub Wilk. Dodajmy, że występujący w Vive Kielce Patryk Wasiak, Krystian Jurasik i Antoni Zając na co dzień uczą się i trenują w NLO SMS ZPRP Kielce.

Według regulaminu rozgrywek, do następnej fazy awansowały dwa zespoły. Górnik jako zwycięzca turnieju w ramach 1/16 finałów Mistrzostw Polski Juniorów turniej kolejnej fazy będzie rozgrywać we własnej hali, a Vive, które zajęło drugie miejsce, w kolejnej rundzie będzie rywalizowało w Gdańsku.

Wyniki: Mecze piątkowe
    SPR Górnik Zabrze - MSPR Siódemka-Huras Legnica 36:31 (20:16)
    KS VIVE I Kielce - UKPR Agrykola Warszawa 36:29 (20:13)