20 września 2022, 09:37

Ponad 10 tysięcy kibiców na meczu Korony z Górnikiem w PKO Ekstraklasie

Frekwencja na Suzuki Arenie w meczach PKO BP Ekstraklasy nadal jest wysoka. Niedzielny mecz Korony Kielce z Górnikiem Zabrze na naszym obiekcie obejrzało 10 615 kibiców.

Korona Kielce przegrała pojedynek 10. kolejki PKO Ekstraklasy 1:2. Gospodarze objęli prowadzenie w 16 minucie po strzale Jakuba Łukowskiego, ale później trafiali już tylko goście, a konkretnie Kanji Okunuki. Pierwszą bramkę zdobył w 45+1 minucie, a drugą w 57 minucie. Zapewnił tym samym trzy punkty zabrzańskiej drużynie.

– Gratulacje dla Górnika. Okazał się lepszą drużyną, sprytniejszą w momentach, w których straciliśmy bramki. Rozmontował nas. Dostaliśmy następną, przykrą lekcję. Szacunek dla kibiców za to, że wspierali drużynę. Po raz kolejny przegraliśmy jedną bramką, ale kto to będzie pamiętał. Liczy się to, że nie mamy punktów – powiedział Leszek Ojrzyński, trener Korony.

Kielecki zespół po rozegraniu dziesięciu kolejek zajmuje 15. miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów