KALENDARZ IMPREZ
    Aktualności
    19 marca 2018, 12:03

Omega Olkusz najlepsza na Ogólnopolskich Zawodach o Puchar Dyrektora MOSiR

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się Ogólnopolskie Zawody o Puchar Dyrektora MOSiR Kielce. Rywalizowali zawodnicy z 23 polskich klubów. Klasyfikację punktową wygrała Omega Olkusz.

Dwudniowe zawody odbyły się na pływalni Orka. Uroczyście otworzył je Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. On też dekorował najlepszych pływaków i kluby rywalizujące na tych zawodach.

W punktacji klubowej open zwyciężyła Omega Olkusz - w sumie uzyskała 511 punktów. Drugie miejsce zajęła Sparta Biłgoraj - 399 punktów, trzecie Korona Swim Kielce - 243 punkty, czwarte KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - 220 punktów, piąte Dragon Będzin - 84 punkty, szóste Salos Cortile Kielce - 72 punkty, siódme Korona Kraków - 70 punktów, a ósme Orka MOSiR Kielce - 55 punktów.

Zadowolony z frekwencji i poziomu zawodów był Mieczysław Tomala, dyrektor MOSiR. - Cieszy to, że tyle klubów, praktycznie z całej Polski przyjechało, żeby rywalizować w naszych zawodach. Świadczy to o tym, że pływanie nadal jest popularne, a Kielce są dobrym organizatorem. I utwierdza nas to w przekonaniu, że ta impreza powinna się odbywać cyklicznie - powiedział dyrektor Mieczysław Tomala.

- Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa w tej imprezie. Organizacja super, zawsze z chęcią tu przyjeżdżamy. Dziś reprezentowało nas 29 młodych pływaków. Poziom zawodów wysoki, mocna obsada, bo przyjechali nawet zawodnicy z Gdańska. Ścigamy się, bawimy się i cieszymy z czwartej wygranej w Kielcach - mówił Przemysław Wójcikowski, trener zwycięskiej drużyny z Olkusza.

Omega Olkusz zwyciężyła również w klasyfikacji medalowej - zdobyła 68 medali (33 złote, 18 srebrnych, 17 brązowych). Druga była Sparta Biłgoraj - 50 medali (11 złotych, 20 srebrnych, 19 brązowych), a trzecia Korona Kraków - 10 medali (wszystkie złote).

- Poziom zawodów był bardzo wysoki, padły dobre wyniki. W jednym przypadku niewiele zabrakło do rekordu Polski, jest duża progresja. Niektórzy dopytują się, kiedy zorganizujemy następne zawody, bo bardzo lubią do nas przyjeżdżać. A to jest dla nas duża satysfakcja - powiedział trener Piotr Karpiński, jeden z organizatorów.

Wielka radość pływaków Omegi Olkusz po otrzymaniu pucharu za zwycięstwo w Kielcach. Z prawej, zawodnicy Korony Swim Kielce.

Tak z trzeciego miejsca w punktacji klubowej cieszyli się zawodnicy Korony Swim Kielce, którzy byli najlepsi z kieleckich i świętokrzyskich klubów.

Niezwykle zacięta i emocjonująca była rywalizacja sztafet. Najlepszych w tej konkurencji dekorował Mieczysław Tomala, dyrektor MOSiR.

Na pływalni Orka przy ulicy Kujawskiej padły dobre wyniki. W jednym przypadku niewiele zabrakło do rekordu Polski.

- Bardzo lubimy startować w Kielcach. To nasze czwarte zwycięstwo na tych zawodach - mówił Przemysław Wójcikowski, trener Omegi.