I REKREACJI W KIELCACH
    KALENDARZ IMPREZ
    Aktualności
    05 lutego 2018, 12:18

W Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta rywalizowało ponad 250 zawodników

Ciekawe i niezwykle emocjonujące były Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta, które odbyły się na pływalni Orka w Kielcach. Wystartowało ponad 250 zawodników z Polski i Ukrainy.

Były to dwudniowe zawody. Na uroczystym otwarciu byli między innymi wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut oraz Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

Na uroczystym otwarciu zawodów byli wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut i Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zawodnicy rywalizowali w następujących kategoriach wiekowych: 12 lat i młodsi, 13 - 14 lat, 15 lat i starsi. Na pływalni Orka przy ulicy Kujawskiej 18 wystartowali reprezentanci osiemnastu klubów. Byli w tym gronie przedstawiciele województwa świętokrzyskiego - Salos Cortile Kielce, Korona - Swim Kielce, Orka MOSiR Kielce,  KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Barakuda Starachowice, Centrum Staszów, Unia Busko - Zdrój, Delfin Połaniec. Byli też goście z Ukrainy, z klubu VMPDU Winnica, którzy w punktacji klubowej open zajęli szóste miejsce.

Punktacje klubową open wygrali zawodnicy Salosu Cortile Kielce, drugie miejsce zajął KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a trzecie G-8 Bielany Warszawa.

W punktacji klubowej open zwyciężył Salos Cortile Kielce przed KSZO Ostrowiec i G-8 Bielany Warszawa.

Zawody cieszyły się duża popularnością. Wystartowało ponad 250 pływaków z Polski i Ukrainy.

W rankingu medalowym zwyciężył KSZO Ostrowiec - 35 medali (11 złotych, 10 srebrnych, 14 brązowych). Na drugiej pozycji sklasyfikowano klub G-8 Bielany Warszawa - 35 medali (10 złotych, 14 srebrnych, 11 brązowych), na trzeciej Salos Cortile Kielce - również 35 medali (10 złotych, 13 srebrnych, 12 brązowych). Orka MOSiR Kielce wywalczyła cztery brązowe medale.

Organizatorami zawodów byli Urząd Miasta Kielce - Wydział Kultury, Sportu i Promocji, sekcja pływacka Salos Cortile Kielce i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Dwudniowa rywalizacja była ciekawa i niezwykle emocjonująca. Nie zabrakło dobrych wyników.

Najlepsi zawodnicy

Dziewczęta: 15 lat i starsze: Paulina Rogowska (Salos Cortile Kielce); 13 - 14 lat: Weronika Latała (Barakuda Starachowice); 12 lat i młodsze: Marta Rakowska (Vega Dobrodzień).

Chłopcy: 15 lat i starsi: Oleksij Khnykin (VMPDU Winnica); 13-14 lat: Aleksander Kuś (Alfa Bukowno); 12 lat i młodsi: Tomasz Litwa (Salwator Kraków).