KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności
  07 grudnia 2017, 11:20

  Mikołajkowa gimnastyka dla seniorów odbyła się w Hali Legionów

  W środę, 6 grudnia, w aneksie lekkoatletycznym w Hali Legionów odbyły się wyjątkowe zajęcia z gimnastyki. Uczestniczyło w nich kilkadziesiąt osób - aktywnych seniorów z Kielc.

  W środę, 6 grudnia, w aneksie lekkoatletycznym w Hali Legionów odbyły się wyjątkowe zajęcia z gimnastyki. Uczestniczyło w nich kilkadziesiąt osób - aktywnych seniorów z Kielc.

  Projekt Aktywny Senior jest realizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy.

  -  Tym razem zdecydowaliśmy się połączyć dwie grupy, które ćwiczą u nas w poniedziałki i środy. Jest świąteczna atmosfera, o czym świadczą chociażby stroje niektórych osób. Z okazji dnia Świętego Mikołaja przygotowaliśmy też słodycze dla naszych seniorów, podarowane przez hurtownię R-R - powiedziała prowadząca zajęcia Olga Kowalińska z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  Seniorzy byli pod wrażeniem tych zajęć.  - Aktywność w moim wieku jest niezwykle ważna. Gimnastyka dla seniorów to wspaniały pomysł. Obok mnie jest siostra, która też chętnie uczestniczy w tych zajęciach. Dziś jest wyjątkowy dzień, jest bardzo miło, świątecznie - mówił Andrzej Czarnocki.

  - Nasza tata był nauczycielem wychowania fizycznego i przewodnikiem świętokrzyskim. Po nim mamy to zamiłowanie do ruchu, do aktywności fizycznej. Teraz, w wieku seniorskim, mamy na to więcej czasu. Chodzimy na zajęcia do Olgi 

  Mikołajkowa gimnastyka dla seniorów spotkała się z dużym zainteresowaniem. W zajęciach wzięło udział kilkadziesiąt osób.

  Wyjątkowy dzień, to i stroje też były świąteczne. A po zajęciach słodki poczęstunek od organizatorów. 

  Powrót