23 listopada 2017, 08:54

Z kieleckich klubów najwyżej był Salos Cortile

Salos Cortile zajął trzecie miejsce w punktacji klubowej open Zawodów Pływackich o Puchar MOSiR, które odbyły się na pływalni Orka w Kielcach. To najwyższa lokata z trzech kieleckich klubów rywalizujących w tej imprezie.

W sumie na obiekcie Orki wystartowało 206 zawodników z 31 klubów. Salos Cortile Kielce zajął trzecie miejsce w punktacji klubowej open z dorobkiem 228 punktów. Dziewiąta, ex aequo  z Salwatorem Kraków, była Korona Swim Kielce - 77 punktów. Orka MOSiR Kielce została sklasyfikowana na piętnastej pozycji - zgromadziła 35 punktów.

Sztafeta Salosu Cortile Kielce zwyciężyła na dystansie 4x50 metrów stylem zmiennym.

- Bardzo cieszymy się z przebiegu zawodów i z tego, że w klasyfikacji ogólnej udało nam się zająć trzecie miejsce. Jestem zadowolony z wyników uzyskanych przez naszych młodych zawodników. To były udane zawody, bardzo dobrze zorganizowane - powiedział Marcin Przytuła, trener Salosu Cortile Kielce.

Trener Salosu Cortile Kielce był zadowolony z występu swoich podopiecznych na zawodach o Puchar MOSiR.