13 listopada 2017, 12:01

Mistrzostwa Europy w Hali Legionów. Były gwiazdy karate

W Hali Legionów w Kielcach w sobotę, 11 listopada, odbyły się Mistrzostw Europy Kadetów i Młodzieżowców w karate Kyokushin/Shinkyokushin. Reprezentanci Polski wywalczyli na tej imprezie 18 medali.

W hali należącej do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizowali kadeci (15-16 lat) i młodzieżowcy (do 22 lat). W sumie w imprezie wzięło udział 330 zawodników z 23 krajów.

Reprezentacja Polski liczyła 57 karateków. W sumie zawodnicy z naszego kraju wywalczyli 18 medali. Dwa zdobyły zawodniczki trenujące w świętokrzyskich klubach - brązowe w kategorii kadetek. Sukces odniosły Laura Sitek z Klubu Karate Morawica oraz Oliwia Fornal ze Skarżyskiego Klubu Sportów Walki Karate Kyokushin. Sitek rywalizowała w kategorii do 55 kilogramów, a Fornal do 60 kilogramów.

Na czele komitetu organizacyjnego tej dużej imprezy stał Tomasz Kęćko, prezes Kieleckiego Klubu Sportowego Karate. W Hali Legionów, oprócz startujących, było wiele znanych osób, światowych gwiazd karate.

Jeden z medali dla reprezentacji Polski zdobyła kadetka Laura Sitek z Klubu Karate Morawica. Na zdjęciu z trenerem Andrzejem Horną.

Na trybunach w Hali Legionów frekwencja dopisała. Był też gorący doping dla rywalizujących zawodników.