KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności

  Rekreacja, modlitwa i integracja - w sobotę VI Rodzinny Rajd Pieszy

  W sobotę, 16 września, odbędzie się VI Rodzinny Rajd Pieszy „Kielce znane i nieznane”. Początek o godzinie 10 na Placu Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej imprezie.

  W sobotę, 16 września, odbędzie się VI Rodzinny Rajd Pieszy „Kielce znane i nieznane”. Początek o godzinie 10 na Placu Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej imprezie.

  - Każdego roku pokonujemy inną trasę. Tym razem przejdziemy z katedry do Dymin ze względu na to, że w tym roku mamy 100-lecie Objawień Fatimskich. A tam jest pierwszy kościół w diecezji kieleckiej pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej. Ten rajd zawsze jest połączony z modlitwą za Kielce, za mieszkańców naszego miasta, za władze. Ma on również na celu integrację naszego środowiska, to też jest bardzo ważne - mówi ksiądz biskup Marian Florczyk z diecezji kieleckiej.  

  Trasa szóstej edycji tej imprezy będzie następująca: Plac świętego Jana Pawła II – pomnik Czwórki Legionowej/ulica Aleja Legionów - stadion lekkoatletyczny i Hala Legionów - tereny rekreacyjne na Stadionie – Obrzeżna  – ulica Opoczyńska – ulica R. Kalinowskiego – ulica Ściegiennego – ulica Pińczowska – przejście tunelem pod drogą krajową numer 73 – tereny leśne u podnóża góry Telegraf – pomnik pomordowanych – ulica Łanowa (Zespół Szkół imienia Jana Pawła II) - ulica Sukowska (kościół), powrót do  Ośrodka Rekreacji i Hipoterapii MAAG przy ulicy Ściegiennego.

  Organizatorami rajdu są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach oraz Referat Kultury Zdrowotnej i Sportu Kurii Diecezjalnej. Rajd odbędzie się z udziałem i pod patronatem księdza biskupa Mariana Florczyka. Początek o godzinie 10 na placu Jana Pawła II. 

  - Odzew po spływie kajakowym był niezwykle pozytywny. Jestem przekonany, że po VI Rodzinnym Rajdzie Pieszym będzie podobnie. Wrzesień jest dobrym miesiącem, żeby robić takie otwarte imprezy. Na pewno znajdą się pasjonaci, którzy w tym projekcie będą chcieli uczestniczyć. Ja serdecznie zapraszam do udziału w Rodzinnym Rajdzie Pieszym, który odbędzie się 16 września - powiedział Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.   

  Zapisy i bliższe informacje w Dziale Organizacji Imprez Sportowych MOSiR Kielce w Hali Legionów, ulica Leszka Drogosza 2 w godzinach  8 - 15; telefony 41 36-76-718, wewnętrzne 941/942 lub 664-920-603.

   Do rajdu można się też zgłaszać drogą meilową: marketing@mosir.kielce.pl lub w dniu rajdu od godziny 9.15.  

  Do udziału w VI Rodzinnym Rajdzie Pieszym „Kielce znane i nieznane” zapraszają ksiądz biskup Marian Florczyk i Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 

  Powrót