KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności

  21 września pierwsze zawody XXIV edycji „Czwartków lekkoatletycznych”

  Zbliża się XXIV edycja „Czwartków lekkoatletycznych” 2017/2018. Organizatorem zawodów w Kielcach będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a uczniowie będą rywalizować na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza 1.

  Zbliża się XXIV edycja „Czwartków lekkoatletycznych” 2017/2018. Organizatorem zawodów w Kielcach będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a uczniowie będą rywalizować na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza 1.

  Zawody jesiennej edycji odbędą się w następujących terminach: 21, 28 września, 5, 12 października - godzina 14. Do punktacji zaliczane będą następujące konkurencje: dziewczęta: 60 m, 300 m, 600 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, chłopcy: 60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową.

  Prawo startu mają wszyscy uczniowie szkół podstawowych. Każdy zawodnik może startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej). Dotyczy to także zawodów finałowych w poszczególnych miastach. W ogólnopolskich zawodach Grand Prix zawodnicy mogą startować w jednej konkurencji (biegowej albo technicznej).

   Prowadzone będą punktacje w trzech kategoriach wiekowych, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców: rocznik 2005, rocznik 2006, rocznik 2007 i młodsi. Uzyskane przez zawodników wyniki przeliczane będą według tabel punktowych oddzielnych dla każdej grupy wiekowej. Do finału krajowego Grand Prix zakwalifikują się zawodnicy, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich konkurencjach i kategoriach wiekowych oraz najlepsi z miejsc drugich, zgodnie z ilością zdobytych punktów. Prawo startu w finale krajowym Grand Prix uzyskają zawodnicy, którzy uczestniczyli przynajmniej w pięciu zawodach (z dziewięciu, jakie powinny się odbyć) i w finale miejskim.

  Do punktacji Grand Prix we wszystkich konkurencjach, z wyjątkiem biegów na 600 m dziewcząt i 1000 m chłopców, zaliczane będą punkty pięciu najlepszych startów w danej konkurencji oraz szósty wynik finału miejskiego. W biegach na 600 m dziewcząt i na 1000 m chłopców do punktacji Grand Prix zaliczone zostaną punkty z trzech najlepszych startów oraz czwarty wynik z finału miejskiego. Nie zwalnia to z obowiązku uczestnictwa w pięciu zawodach i finale miejskim. Jeżeli zawodnik będzie sklasyfikowany w pierwszej dwójce w więcej niż jednej konkurencji, to przysługuje mu prawo wyboru konkurencji, w której wystartuje w ogólnopolskim Grand Prix. Jednak nie może to być konkurencja, w której nie wystartował w finale miejskim.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w tej popularnej i mającej bogatą tradycję imprezie lekkoatletycznej. 

  Pierwsze jesienne zawody z cyklu „Czwartki lekkoatletyczne” odbędą się 21 września. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej imprezie.  

  W poprzednich edycjach wyróżniali się uczniowie z Buska-Zdroju, na co dzień trenujący w klubie Słoneczko. 

  Adrianna Makuła (z lewej) z Kielc to jedna z naszych perełek, medalistka poprzedniej edycji „Czwartków”. Zdobyła srebrny medal na 60 metrów w roczniku 2005.  

  Powrót