KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności

  Od Klasztoru Franciszkanów do Starych Kotlic - odbył się III Spływ Kajakowy

  - Ta impreza to strzał w dziesiątkę - mówili zgodnie uczestnicy III Spływu kajakowego „U Źródeł Chrześcijaństwa”. Organizowali go Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Kuria Diecezjalna w Kielcach.

  - Ta impreza to strzał w dziesiątkę - mówili zgodnie uczestnicy III Spływu kajakowego „U Źródeł Chrześcijaństwa”. Organizowali go Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Kuria Diecezjalna w Kielcach.

  W spływie rzeką Nidą, którego trasa liczyła 20 kilometrów, wzięli udział między innymi ksiądz biskup Marian Florczyk z diecezji kieleckiej, ksiądz Krzysztof Banasik - zastępca dyrektora Caritas i duszpasterz sportowców Diecezji Kieleckiej, Mieczysław Tomala - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i zastępca dyrektora - Artur Sabat.

  - Wyruszyliśmy autokarem z Kielc, pojechaliśmy do Chęcin, tam odwiedziliśmy Klasztor Franciszkanów, w którym mieści się również Centrum Leczenia Uzależnień od Środków Psychoaktywnych „San Damiano”. Jeden z Franciszkanów oprowadził nas po klasztorze, opowiedział ciekawą historię tego miejsca. Następnie pojechaliśmy do Brzegów, tam rozpoczęliśmy nasz spływ - opowiadała uczestnicząca w spływie Olga Kowalińska z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  Na dworze było chłodno, na szczęście nie padał deszcz, ale po chwili rozgrzewki w kajakach było już całkiem ciepło. - Po dwóch godzinach spływu zatrzymaliśmy się w Sobkowie w Zamku Rycerskim, tam zjedliśmy kiełbaski, napiliśmy się herbaty i popłynęliśmy dalej do Starych Kotlic. Do Kielc dotarliśmy około godziny 16 - dodała Olga Kowalińska.

  Tradycyjnie już w dobrej formie trasę spływu, który odbył się w sobotę, 2 września, pokonał ksiądz biskup Marian Florczyk. Zawsze podkreśla, że impreza ta ma ważny walor religijny, rekreacyjni i integracyjny. Ksiądz biskup płynął razem z księdzem Krzysztofem Banasikiem.

  - Zaczęliśmy od zwiedzenia Klasztoru Franciszkanów. To ważne miejsce dla chrześcijaństwa i dla naszego regionu. Ma ciekawą historię. A później płynęliśmy już Nidą, muszę przyznać, że trasa jest bardzo malownicza - mówił ksiądz Krzysztof Banasik.

  - Po raz pierwszy uczestniczyłem w tym spływie kajakowym. Wrażenia super. Ciekawa trasa, rekreacja połączona ze zwiedzeniem Klasztoru Franciszkanów. To ciekawe miejsce. A o tym, że wszystkim się podobało świadczy to, że uczestnicy chcieli się już zapisywać na czwarty spływ, który odbędzie się w przyszłym roku. Na pewno będziemy tę imprezę kontynuować, bo jest na nią zapotrzebowanie - powiedział Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. 

  Pamiątkowe zdjęcie uczestników III Spływu Kajakowego przed Klasztorem Franciszkanów w Chęcinach. 


  Czas wsiadać do kajaków i ruszać w trasę...


  W spływie tradycyjnie wziął udział ksiądz biskup Marian Florczyk z diecezji kieleckiej. 


  Na czele stawki Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, obok Barbara Kapińska, również z MOSiR.


  Na trasie humory wszystkim dopisywały. Od lewej Ryszard Bracik z KTM Novi Korona Kielce, zastępca dyrektora MOSiR Artur Sabat, ksiądz Krzysztof Banasik, ksiądz biskup Marian Florczyk. 


  Meta spływu kajakowego w Starych Kotlicach. Szkoda, że spływ trwał tak krótko...Ale spotykamy się za rok!

  Powrót