KALENDARZ IMPREZ
  Aktualności

  Razem z Kurią Diecezjalną zapraszamy do udziału w VI Rodzinnym Rajdzie Pieszym

  Zachęcamy do zapisów do VI Rodzinnego Rajdu Pieszego „Kielce znane i nieznane”, który odbędzie się 16 września. Do udziału w tej wyjątkowej imprezie zaprasza również Kuria Diecezjalna w Kielcach.

  Przypomnijmy, że organizatorami rajdu są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach oraz Referat Kultury Zdrowotnej i Sportu Kurii Diecezjalnej. Rajd odbędzie się 16 września z udziałem i pod patronatem księdza biskupa Mariana Florczyka. Początek o godzinie 10 na placu Jana Pawła II. 

  Zapraszamy do udziału w VI Rodzinnym Rajdzie Pieszym. Można się już zapisywać do tej imprezy. 

   - Tegoroczna trasa będzie wiodła przez tereny rekreacyjne na Stadionie, nawiedzimy kościół Chrystusa Króla i udamy się do kościoła Matki Bożej Fatimskiej w Kielcach – Dyminach. Tam pokłonimy się Pani Fatimskiej  w  100-lecie  Jej  objawień.  Na  zakończenie  odbędzie  się piknik rodzinny w stadninie koni MAAG. Podczas drogi modlić się będziemy za nasze parafie i rodziny oraz o pokój na świecie - zachęca Kuria Diecezjalna w Kielcach, a pod komunikatem podpisali się wikariusz generalny - ksiądz Dariusz Gącik oraz ksiądz Krzysztof Banasik - diecezjalny referent kultury fizycznej i sportu.

  Trasa szóstej edycji tej imprezy będzie następująca: Plac świętego Jana Pawła II – pomnik Czwórki Legionowej/ulica Aleja Legionów - stadion lekkoatletyczny i Hala Legionów - tereny rekreacyjne na Stadionie – Obrzeżna  – ulica Opoczyńska – ulica R. Kalinowskiego – ulica Ściegiennego – ulica Pińczowska – przejście tunelem pod drogą krajową numer 73 – tereny leśne u podnóża góry Telegraf – pomnik pomordowanych – ulica Łanowa (Zespół Szkół imienia Jana Pawła II) - ulica Sukowska (kościół), powrót do  Ośrodka Rekreacji i Hipoterapii MAAG przy ulicy Ściegiennego.

  Zapisy i bliższe informacje w Dziale Organizacji Imprez Sportowych MOSiR Kielce (Hala Legionów), ulica Leszka Drogosza 2 w godzinach  8 – 15; telefony 41 36-76-718, wewnętrzne 941/942 lub 664-920-603.

   Do rajdu można się też zgłaszać drogą meilową: marketing@mosir.kielce.pl lub w dniu rajdu od godziny 9.15. 


  Powrót