20 czerwca 2017, 08:14

W drugim meczu Euro w Kielcach Anglia wygrała ze Słowacją

Anglia odniosła pierwsze zwycięstwo na piłkarskim Euro do 21 lat.

Anglia odniosła pierwsze zwycięstwo na piłkarskim Euro do 21 lat. W poniedziałek, 19 czerwca, na Stadionie Miejskim w Kielcach pokonała reprezentację Słowacji 2:1 (0:1).

Słowacja - Anglia 1:2 (1:0)

Bramki: Martin Chrien 23 - Alfie Mawson 50, Nathan Redmond 61.

Słowacja: Chovan - Ninaj, Skriniar, Valjent, Lobotka - Mihalik (74. Haraslin), Chrien (66. Benes), Rusnak, Mazan - Zrelak (65. Safranko), Bero

Anglia: Pickford - Holgate (46. Murphy), Chilwell, Chalobah, Chambers - Ward-Prowse, Abraham, Baker, Redmond - Swift (80. Gray), Mawson.

Sędziował: Gediminas Mazeika (Litwa).

Żółte kartki: Ward-Prowse, Murphy, Baker (Anglia) - Bero, Mazan (Słowacja).

Słowacy dobrze zaczęli mecz i w 23 minucie objęcie prowadzenie, ale druga połowa należała już do Anglików. Zdobyli dwie bramki i wywalczyli pierwszy komplet punktów na Euro do 21 lat.

W drugim meczu Euro w Kielcach, rozegranym 19 czerwca, Anglia pokonała Słowację 2:1.

Kibice ze Słowacji na trybunach Stadionu Miejskiego w Kielcach gorąco dopingowali swoją reprezentację. Doznała ona jednak porażki 1:2.

W drugim poniedziałkowym meczu grupy A, który odbył się w Lublinie, Polska zremisowała ze Szwecją 2:2 (1:2). Bramki dla Polski zdobyli Łukasz Moneta w 6 minucie, Dawid Kownacki w 90 z rzutu karnego, a dla Szwecji Carlos Strandberg w 36 i Jacob Une Larsson w 41 minucie.